informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

ARiMR czeka na gospodarzy

25 stycznia 2006

Jedne cieszą się większą, inne znacznie mniejszą popularnością. W niektórych programach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich są jeszcze spore kwoty do rozdysponowania.

Unijne fundusze błyskawicznie rozeszły się na pomoc gospodarstwom niskotowarowym i tym, które przystosowują się do standardów Unii Europejskiej.

Okazało się, że o dopłaty starało się więcej chętnych, niż było przeznaczonych na ten cel pieniędzy. By wsparcie finansowe otrzymał każdy właściciel gospodarstwa niskotowarowego, który poprawnie złożył wniosek, podjęto decyzję o przesunięciu części środków z innych programów, cieszących się mniejszym zainteresowaniem rolników. Takiej szansy nie dostały jednak osoby dostosowujące swoje gospodarstwa do standardów UE.

Mimo przesunięcia funduszy m.in. z rent strukturalnych czy grup producentów rolnych, gospodarze którzy chcieliby jeszcze złożyć wnioski na te programy mogą być spokojni - pieniędzy dla nich nie zabraknie.

Do tej pory w ramach rent wydano już ponad 2300 decyzji na kwotę prawie 3,5 mln zł. Z kolei dla grup producenckich tylko dwie, na niecałe 408 tys. zł.

Sporo pieniędzy jest też do wykorzystania na zalesianie gruntów rolnych i w programach rolno-środowiskowych. Tu odpowiednio wnioski można jednak składać dopiero od początku czerwca i sierpnia. - To są odgórnie wyznaczone terminy. Mimo że limity nie zostały jeszcze wyczerpane, o dofinansowanie starać się będzie można za kilka miesięcy - informują pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu.

Niebawem, bo już w połowie marca, ruszy kolejna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie do gruntów rolnych i ONW.


POWIĄZANE

Grzegorz Pięta został pełniącym obowiązki Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodk...

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwołał w piątek Jacka...

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wedle mojego rozeznania ma zaufanie ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę