informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

ARiMR otrzymała pełną akredytację na przyznawanie pomocy rolnikom, za grunty zalesione w ramach działania „Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne” PROW 2007–2013

24 grudnia 2015

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała 23 maja 2008 roku pełną akredytację do obsługi działania „Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne” PROW 2007-2013. W 2007 roku, do biur powiatowych ARiMR wpłynęło łącznie 2 669 wniosków o przyznanie pomocy na zalesianie realizowane w ramach PROW 2007-2013.

Prace zalesieniowe większość rolników przeprowadziła wiosną tego roku. Obecnie trwa składanie przez rolników oświadczeń o wykonaniu zalesienia, zgodnie z planem zalesienia. Składane przez rolników oświadczenia będą podstawą do wydania przez ARiMR decyzji w sprawie przyznania pomocy na zalesianie. Składane w 2007 r. wnioski dotyczyły zalesiania gruntów rolnych. W tym roku, beneficjenci będą mogli ubiegać się o pomoc finansową na zalesianie gruntów rolnych oraz gruntów innych niż rolne. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowywana jest nowelizacja rozporządzenia dotyczącego działania „Zalesianie gruntów rolnych i zalesianie gruntów innych niż rolne”, która zakłada, iż w roku bieżącym nowe wnioski o przyznanie pomocy na zalesianie, przyjmowane będą w terminie od 1 sierpnia do 30 września.

W okresie od 1 czerwca do 31 lipca 2008 r. w ARiMR przyjmowane będą wnioski kontynuacyjne od beneficjentów, którzy zalesienie wykonali jesienią ubiegłego roku w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Natomiast od 1 czerwca do 15 lipca br. przyjmowane będą wnioski kontynuacyjne od beneficjentów, którzy zalesienie wykonali w oparciu o przepisy Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004 – 2006.

Beneficjenci, dla których zgodnie z planem zalesienia, termin wykonania zalesienia wyznaczony został na wiosnę 2008 r. pierwszy raz wnioski kontynuacyjne powinni składać w roku 2009.


POWIĄZANE

Grzegorz Pięta został pełniącym obowiązki Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodk...

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwołał w piątek Jacka...

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wedle mojego rozeznania ma zaufanie ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę