Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

ARiMR otrzymała pełną akredytację na przyznawanie pomocy rolnikom, za grunty zalesione w ramach działania „Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne” PROW 2007–2013

24 grudnia 2015

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała 23 maja 2008 roku pełną akredytację do obsługi działania „Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne” PROW 2007-2013. W 2007 roku, do biur powiatowych ARiMR wpłynęło łącznie 2 669 wniosków o przyznanie pomocy na zalesianie realizowane w ramach PROW 2007-2013.

Prace zalesieniowe większość rolników przeprowadziła wiosną tego roku. Obecnie trwa składanie przez rolników oświadczeń o wykonaniu zalesienia, zgodnie z planem zalesienia. Składane przez rolników oświadczenia będą podstawą do wydania przez ARiMR decyzji w sprawie przyznania pomocy na zalesianie. Składane w 2007 r. wnioski dotyczyły zalesiania gruntów rolnych. W tym roku, beneficjenci będą mogli ubiegać się o pomoc finansową na zalesianie gruntów rolnych oraz gruntów innych niż rolne. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowywana jest nowelizacja rozporządzenia dotyczącego działania „Zalesianie gruntów rolnych i zalesianie gruntów innych niż rolne”, która zakłada, iż w roku bieżącym nowe wnioski o przyznanie pomocy na zalesianie, przyjmowane będą w terminie od 1 sierpnia do 30 września.

W okresie od 1 czerwca do 31 lipca 2008 r. w ARiMR przyjmowane będą wnioski kontynuacyjne od beneficjentów, którzy zalesienie wykonali jesienią ubiegłego roku w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Natomiast od 1 czerwca do 15 lipca br. przyjmowane będą wnioski kontynuacyjne od beneficjentów, którzy zalesienie wykonali w oparciu o przepisy Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004 – 2006.

Beneficjenci, dla których zgodnie z planem zalesienia, termin wykonania zalesienia wyznaczony został na wiosnę 2008 r. pierwszy raz wnioski kontynuacyjne powinni składać w roku 2009.


POWIĄZANE

Pracownicy OT KOWR w Szczecinie dołączyli do akcji #GaszynChallenge, aby w ten s...

25 czerwca br. Opolski Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa doł...

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała konkurs skierowan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę