CTR_80917

ARiMR przyjęła ponad 16 tys. wniosków

15 listopada 2007
Kierownictwo Resortu Rolnictwa oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 13 listopada br. na spotkaniu z rolnikami oraz dyrektorami Oddziałów Regionalnych ARiMR podziękowało rolnikom i pracownikom Agencji, których zaangażowanie i wytężona praca przyczyniła się do sprawnej obsługi osób składających od 9 listopada wnioski o dofinansowanie modernizacji gospodarstw rolnych. Dla pracowników zatrudnionych w biurach przyjmujących wnioski były to bardzo pracowite dni. Rolnicy złożyli w OR ponad 16 tys. wniosków.

Na spotkanie zaproszeni zostali rolnicy, którzy z własnej inicjatywy zajmowali się organizacją „list społecznych”, a od pierwszego dnia składania wniosków czuwali nad utrzymaniem porządku w kolejkach przed Oddziałami Regionalnymi ARiMR.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciech Mojzesowicz (po prawej) oraz Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Leszek Dro»dziel na spotkaniu z rolnikami w siedzibie resortu rolnictwa

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciech Mojzesowicz wraz z kierownictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podczas spotkania z rolnikami, podsumował przyjmowanie wniosków na działanie „Modernizacja gospodarstw rolnych”

Minister Rolnictwa oraz Prezes ARiMR złożyli podziękowania na ręce obecnych na spotkaniu przedstawicieli wszystkim rolnikom, którzy samoorganizując się po raz kolejny udowodnili, że potrafią sprawnie złożyć wnioski mimo różnych utrudnień i niewystarczających µrodków finansowych na modernizację gospodarstw. Rolnicy podkreµlali, że utworzenie „społecznych list’ rolników miało pozytywny wpływ na wygaszenie emocji, z którymi należało się liczyć, gdy przed Oddziałem Regionalnym ustawiało się tysiąc, a nawet ponad 2 tys. osób z wnioskami. Porządek w społecznych kolejkach przyczyniał się do sprawnego przyjmowania wniosków. 9 listopada br. nie było poważniejszych incydentów. Dochodziło natomiast do utarczek słownych i nieporozumień przed niektórymi oddziałami ARiMR, wywoływanych przez osoby, które nie były wczeµniej zapisane na „listę” i próbowały złożyć wniosek z pominięciem społecznej kolejki.

Krzysztof Banach, rolnik z Podlasia, który organizował rolników w Białymstoku, podziękował za szybkie i sprawne przeprowadzenie naboru wniosków. W podobnym tonie wypowiadał się Waldemar Michalak, rolnik z województwa kujawsko-pomorskiego. Dziękował on za wprowadzenie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozporządzenia, w którym ustanowiono, że jeden rolnik będzie mógł złożyć jeden wniosek. Zaµ Antoni Cymbalak z Mazowsza zwrócił uwagę, że nieprawdziwe były informacje o tym, że pod OR w Warszawie na kilka dni wczeµniej nocowały setki rolników. Wyjaµnił, że rolnicy po wpisaniu na społeczną listę nie musieli stać w kolejkach. Przy liµcie dyżurowało po kilka wytypowanych przez kolejkowy komitet osób, inni w tym czasie byli w swoich domach. Było to możliwe dzięki wczeµniejszym zapisom na społeczne listy – dodał rolnik z Mazowsza.

Sylwia Bartczak z Wielkopolski, absolwentka Politechniki Poznańskiej, „dowodziła” rolnikami przed Oddziałem Regionalnym ARiMR w Poznaniu. Potrafiła ona zapanować nad dwutysięczną kolejką, która słuchała jej od początku do końca. To ona wygasiła emocje wywołane przez tych rolników, którzy nie zapisali się wczeµniej do składania wniosków.

Osób, które poµwięciły swój prywatny czas i czuwały nad tym, aby nie dochodziło do nieporozumień w kolejkach oczekujących na złożenie wniosków, nie brakowało w całej Polsce. Oni udowodnili, że siła spokoju jest w rolnikach.


POWIĄZANE

Wiadome było, że nie uda się odwołać Krzysztofa Jurgiela, ale udało się pokazać ...

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela jest zas...

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przejął nadzór nad spółką Elewarr, przygotowu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę