aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

ARiMR w 2004 roku prawidłowo finansowała program SAPARD

27 kwietnia 2005

Finansowanie zadań przewidzianych w programie Sapard zostało wykonane prawidłowo - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) uzyskała odpowiedni certyfikat od Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej. Poinformowała we wtorek PAP rzecznik prasowy ARiMR Iwona Musiał.

Jak zaznaczyła Musiał, uzyskanie certyfikacji umożliwia Agencji kontynuowanie w ramach SAPARD-u działań, których głównym celem jest wspieranie procesów restrukturyzacji i modernizacji polskiego rolnictwa i jego otoczenia.

"Nadanie certyfikatu oznacza, że efekty pracy Agencji w 2004 roku nie poszły na marne, wydatki w ramach programu Sapard zostały zrealizowane prawidłowo i możemy się nie obawiać, że gdy przejedzie unijna kontrola, to je zakwestionuje" - powiedział PAP generalny inspektor kontroli skarbowej, wiceminister finansów Stanisław Stec.

Wiceminister dodał, że stosowna informacja została już wysłana do Komisji Europejskiej.

ARiMR na początku kwietnia wypłaciła 3 mld zł w ramach kolejnej partii wniosków SAPARD, co stanowi 63 proc. wartości zakontraktowanych projektów. Agencja zawarła w sumie 31 tys. umów.

Najbardziej zaawansowana jest realizacja płatności dla rolników indywidualnych i samorządów, sięgająca 80 proc., następnie płatności dla inwestycji w przemyśle rolno-spożywczym - 46 proc. oraz na tworzenie nowych miejsc pracy na wsi - 32 proc.

Aktualnie w Agencji rozpatrywanych jest 1 tys. 875 wniosków o płatności na kwotę 562 mln zł, znajdujących się na różnych etapach weryfikacji.

Rzecznik podkreśliła, że działalność Agencji w roku 2004 poddana była kontroli prowadzonej przez resort finansów od sierpnia 2004 do kwietnia 2005. Kontrola dotyczyła głównie przestrzegania przez Agencję procedur oraz celowości wydatkowanych środków.

Kontrola nie ujawniła żadnych rozbieżności pomiędzy autoryzowanymi rachunkami beneficjentów a księgami Agencji.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę