aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Będą ćwiczyć wypełnianie rubryk

18 września 2003

Urzędnicy, którzy będą uczyć rolników wypełniać wnioski o dopłaty z Unii Europejskiej, jeszcze sami odbywają szkolenia. Zdobytą na wielogodzinnych seminariach wiedzę przekażą niedługo zainteresowanym.

Odpowiedzialna za akcję informowania Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakłada, że instruktaż odbędzie się nie tylko w każdej gminie, ale i we wszystkich sołectwach. Powiatowe biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radzyniu Podlaskim planuje przeprowadzenie dwustu spotkań od października do końca marca. Rolnicy dostaną do rąk projekty wniosków i będą je wypełniać pod okiem instruktorów. Prawdziwe formularze opracują w przyszłym roku sami. Będą mieli na to czas do 15 maja. - Czeka nas ogrom pracy. Będziemy do dyspozycji rolników także w soboty i niedziele. Planujemy spotkania w grupach nie większych niż 45-osobowe. Liczymy na współpracę z samorządami – mówi Andrzej Olko, zastępca kierownika biura. 

Czwartego października odbędzie się pierwsze szkolenie w jednej ze wsi gminy Radzyń Podlaski. W pozostałych powiatach też trwają przygotowania do tego, aby kampania informacyjna rozpoczęła się w przyszłym miesiącu. Pracownikom agencji będą pomagać urzędnicy banków spółdzielczych i doradcy rolni. 
Rolnicy powinni zabrać ze sobą na szkolenie wypis geodezyjny posiadanych działek.

Ile to kosztuje
Do wypełnienia wniosku o dopłaty potrzebne są dodatkowe dokumenty, m.in. wypisy geodezyjne. Wydają je wydziały geodezji w starostwach. Za wypis pierwszej działki w obrębie jednej wsi płaci się 11,83 zł, każdej kolejnej po 5,92 zł. Jeżeli rolnik ma także działki w innych wsiach, płaci tak samo za pierwszą i kolejne działki.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę