informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Biura powiatowe prowadzą kontrole administracyjne wniosków o przyznanie płatności obszarowych za 2008 r.

13 października 2008
Pracownicy biur powiatowych ARiMR zakończyli kontrolę administracyjną około 77% wniosków rolników o przyznanie płatności bezpośrednich za 2008 rok. O płatności obszarowe ubiega się w tym roku około 1,42 mln. rolników, którzy wnioski takie składali od 15 marca do 15 maja, a w niektórych przypadkach do 9 czerwca br., choć wtedy musieli liczyć się z obniżeniem o 1% wysokości dopłat bezpośrednich za każdy dzień roboczy opóźnienia.

Zakres kontroli administracyjnej obejmuje weryfikację zadeklarowanych we wnioskach powierzchni z danymi znajdującymi się w bazach referencyjnych Agencji. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości we wniosku, rolnicy są wzywani do złożenia wyjaśnień.

W połowie listopada Agencja planuje rozpoczęcie wydawania decyzji w sprawie przyznania płatności bezpośrednich. Wypłata należnych rolnikom płatności rozpocznie się od 1 grudnia  2008 r. W pierwszej kolejności płatności obszarowe przelane zostaną na konta bankowe rolników z powiatów dotkniętych tegoroczną suszą.

POWIĄZANE

Finał 18 edycji Konkursu Wójt Roku, którego organizatorem jest Redakcja Audycji ...

27 marca w Centrali KRUS odbyła się konferencja Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpiec...

Grzegorz Pięta został pełniącym obowiązki Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę