aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dopłaty 2006 - 3,5 miliarda złotych

3 stycznia 2007

Do końca grudnia 2006 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zrealizowała płatności z tytułu dopłat bezpośrednich oraz w ramach wsparcia obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW) na łączną kwotę ponad 3,5 mld zł. Pieniądze trafiły na konta ponad 711 tys. producentów rolnych - czyli blisko 50% rolników, którzy złożyli wnioski o płatności obszarowe.

Suma płatności bezpośrednich, które Agencja przekazała rolnikom, na koniec roku 2006 r. wyniosła ponad 3,05 mld zł. Oznacza to, że na konta rolników trafiło blisko 40 proc. przewidzianych na ten cel środków.

Kwota zrealizowanych w tym czasie płatności ONW (w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004 – 2006) wyniosła ponad 453 mln zł., co stanowi ponad 34 proc. środków przeznaczonych na ten cel. Pieniądze trafiły do ok. 258 tys. spośród ponad 700 tys. beneficjentów tej formy pomocy. Wypłaty z tytułu ONW Agencja rozpoczęła w grudniu br., równolegle z realizacją płatności bezpośrednich do gruntów rolnych.

Wysokość dopłat przekazanych rolnikom do końca grudnia 2006 r. jest większa od kwoty, jaką przewidywano w tym czasie wypłacić. W dniu uruchomienia płatności (1 grudnia br.) kierownictwo resortu rolnictwa i Agencji przewidywało, że przed 1 stycznia 2007 r. zaangażowanie środków w ramach dopłat bezpośrednich wyniesie ok. 30%.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę