Eko poślizg

8 czerwca 2006

Kolejne opóźnienia w Agencji Restrukturyzacji. Tym razem chodzi o dotacje z programu rolnośrodowiskowego. Zgodnie z prawem rolnicy powinni dostać pieniądze kilka miesięcy temu, ale są tacy którzy jeszcze czekają.

W ubiegłym roku gospodarstwa ekologiczne otrzymały dotacje z prawie trzymiesięcznym opóźnieniem. W tym roku historia się powtórzyła, zamiast pieniędzy rolnicy dostawali od Agencji Restrukturyzacji kolejne pisma informujące o przesunięciu terminu wypłaty.

Dlatego zwrócili się do Ministerstwa Rolnictwa z prośbą o wyjaśnienie przyczyny opóźnień. Zdaniem Agencji Restrukturyzacji na wypłatę dotacji z programu rolnośrodowiskowego czeka już niewielu rolników. A przyczyn opóźnień jest bardzo wiele. Przede wszystkim po raz pierwszy obsługiwano wszystkie pakiety rolnośrodowiskowe. Jest ich aż siedem.

- Agencja dopiero w połowie maja otrzymała komplet informacji do systemu informatycznego w zakresie działek ewidencyjnych do obszarów NATURA 2000. – wyjaśnia Franciszek Kadzik z ARiMR.

Rolników najbardziej dziwi to, że Agencja w zasadzie bezkarnie może łamać prawo. Teraz w Agencji Restrukturyzacji trwają ostatnie prace związane z obsługą wniosków.

- Najbliższe dwa tygodnie sprawią, że wszyscy rolnicy otrzymają decyzje a do końca czerwca powinny być zrealizowane wszystkie płatności. – zapowiada Franciszek Kadzik.

Rolnikom nie pozostaje zatem nic innego jak cierpliwie czekać.


POWIĄZANE

W środę 14 czerwca 2017 r. Irena Maria Błaszczyk została powołana na stanowisko ...

Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności (PIBŻ) nie będzie spionizowana, co o...

Posłanka PO Dorota Niedziela zaapelowała w środę do premier Beaty Szydło, by prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę