EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

IX Walne Zgromadzenie Delegatów ŚIR

5 marca 2003

W dniu 22 stycznia 2003 roku w Budynku Urzędu Wojewódzkiego w Sali Marmurowej odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranych delegatów Walnego Zgromadzenia Śląskiej Izby Rolniczej.

Obrady IX Walnego Zgromadzenia Śląskiej Izby Rolniczej otworzył Prezes Śląskiej Izby Rolniczej Czesław Smusz. Powitał zaproszonych gości: Jerzego Borowca – Wicewojewodę Śląskiego i Pana Jana Grelę – Wicemarszałka Województwa Śląskiego, wszystkie delegatki i delegatów oraz pracowników biur.

W swym wystąpieniu stwierdził, że dzisiejsze Zgromadzenie jest historyczne, ponieważ jest ono pierwsze w nowej kadencji Śląskiej Izby Rolniczej. Rodzi się szansa na lepsze wykorzystanie potencjału izb rolniczych. Funkcjonują już Rady Powiatowe Izb Rolniczych, które są nowym organem izb. Jest to wielka nadzieja i wyzwanie dla nas wszystkich. W ocenie funkcjonowania izby rolniczej w pierwszej kadencji są zdania podzielone. Czas, który jest przed nami należy lepiej wykorzystać zgodnie z oczekiwaniami środowiska rolniczego. Zaapelował o wielką troskę i zaangażowanie w pracy na rzecz polskiego rolnictwa. Następnie podziękował delegatom, którzy są delegatami drugą kadencję za ich dotychczasową pracę, która była bardzo istotna i potrzebna w tworzeniu samorządu rolniczego oraz wszystkim delegatom za gotowość reprezentowania środowiska rolniczego i ofiarności na jego rzecz oraz dotychczasowemu Zarządowi Śląskiej Izby Rolniczej oraz pracownikom biur za merytoryczną i organizacyjną pracę, którą wykonali.

Następnie oddał głos gościom.

W tym punkcie jako pierwszy głos zabrał Jerzy Borowiec – Wicewojewoda Śląski. Wyraził on zadowolenie, że został zaproszony na spotkanie z najważniejszą reprezentacją rolniczą. Stwierdził, że będzie wiele okazji do wzajemnej współpracy w obliczu wejścia do Unii Europejskiej, które jest szansą dla polskiego rolnictwa. Zaznaczył, że na wsi jest bardzo ciężko, ale praca działaczy izby rolniczej na rzecz rolnictwa może dużo zmienić. Po wstąpieniu do Unii Europejskiej rolnicy będą pierwszymi beneficjentami i oni pierwsi dostaną dopłaty – jest więc szansa na poprawienie sytuacji rolnictwa w niedalekiej perspektywie.

Następnie, złożył zebranym, życzenia wybrania dobrego Zarządu ŚIR, który godnie będzie reprezentował rolników.

Następnym mówcą był – Jan Grela Wicemarszałek Województwa Śląskiego. W swoim wystąpieniu ubolewał, że sytuacja polskiej wsi nie jest w najlepszej kondycji. Podzielił się swymi spostrzeżeniami z ostatnio odbytej wizyty w Brukseli – podpisane umowy nie są korzystne dla Polski i ich renegocjacja odbędzie się w 2006 roku.

Następnie podziękował ustępującemu Zarządowi za jego pracę. Jako były członek Zarządu stwierdził, że przy obowiązującym ustawodawstwie dobrze wywiązał on się ze swoich zadań. Nowym działaczom wybranym na obecną kadencje złożył gratulację z okazji wyboru oraz życzył większych kompetencji i owocnej pracy, aby środowisko rolnicze zaczęło identyfikować się ze swoim samorządem i widziało w nim instrument skutecznego rozwiązywania swoich problemów. Ze swej strony zadeklarował wszechstronną współpracę z działaczami Śląskiej Izby rolniczej dla dobra śląskiego rolnictwa.

W trakcie posiedzenia wybrano organy statutowe Śląskiej Izby Rolniczej :

Skład Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej wybrany na Walnym Zgromadzeniu Delegatów Śląskiej Izby Rolniczej w dniu 22 stycznia 2003 roku:

Piotr Kufel - Prezes Zarządu
Małgorzata Rząsa- Wiceprezes Zarządu
Janusz Bekus - Członek Zarządu
Ryszard Harazin -Członek Zarządu
Antoni Pucher - Członek Zarządu

Komisji Rewizyjnej Śląskiej Izby Rolniczej wybrany na Walnym Zgromadzeniu Delegatów Śląskiej Izby Rolniczej w dniu 22 stycznia 2003 roku.

Janusz Wita -Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Piotr Brańczyk –Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej
Romuald Brandys -Komisja Rewizyjna
Benedykt Kupny -Komisja Rewizyjna
Ewa Nowak -Komisja Rewizyjna

Delegatem do Krajowej Rady Izb Rolniczych został Robert Nowak.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę