Adama_poleposition_15.03_30.04

Izby rolnicze – ich rola i przyszłość w Europie

7 listopada 2007
W  Siemianicach koło Kępna ,województwo wielkopolskie   7 listopada  odbędzie się uroczysta sesja   „Izby Rolnicze – ich rola i przyszłość w Europie’’. W programie imprezy organizatorem jest Wielkopolska Izba Rolnicza i Towarzystwo  Historyczne   im. Szembeków  zaplanowano miedzy innymi uroczystą mszę święta w intencji polskich rolników i rozwoju izb rolniczych , która zostanie  odprawiona w Parafii  Św. Idziego w Siemianicach oraz złożenie wiązanek kwiatów ma  grobowcu rodu Szembeków i  seminarium na temat przyszłości i roli  izb rolniczych w Europie .
Przewidziana jest także prezentacja lokalnego biznesu powiatu kępińskiego, zwiedzanie pałacu Szembeków w Siemianicach oraz wystawy ,,Szembekowie w dziejach Polski’’.
Aleksander hr.  Szembek był  nie tylko pierwszym prezesem izb rolniczych na ziemiach polskich, ale również Radcą Ambasady Polskiej w Paryżu (w okresie międzywojennym) oraz współtwórcą Uniwersytetu Poznańskiego im. Adama Mickiewicza i członkiem Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.
POWIĄZANE

Mieszkanko wsi, działaj z nami na rzecz podniesienia znaczenia roli kobiet w roz...

1. kwietnia 2021 r. rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań ...

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020 r. placówki ARiMR (Biura Powiatowe; Od...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę