CTR_80917

Jak wspomóc działalność Izby Rolniczej?

4 lipca 2008
Spółka PIR AGRO Partner rozpoczęła działalność z końcem miesiąca listopada 2007 roku. Prezesem powołano Pana Jarosława Jelinek – Dyrektora Biura Pomorskiej Izby Rolniczej, natomiast zgromadzenie wspólników stanowi Zarząd Pomorskiej Izby Rolniczej. Spółka została powołana przy Izbie, która w całości sprawuje nad nią nadzór właścicielski. Według kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności, przedmiotem działalności spółki jest między innymi: prowadzenie portali internetowych, działalność wydawnicza i reklamowa, organizacja turystyki oraz szeroka działalność usługowa.
Dzięki intensywnej pracy, już na początku swojej działalności Spółka pozyskała strategicznych partnerów, do których należą: Zakłady Mięsne NOWAK z Gdańska, Spółka RolTop (Generalny Przedstawiciel w Polsce  niemieckiego koncernu DEUTZ FAHR) oraz Spółka ProCam Polska. Współpraca wymienionych podmiotów odbywa się z korzyścią dla wszystkich stron do dnia dzisiejszego. Inwestorom udostępnione zostały miejsca reklamowe w czasopiśmie „Wieś Pomorska” (biuletyn informacyjny Pomorskiej Izby Rolniczej), na stronie internetowej izby pojawiły się ich banery reklamowe oraz przysługuje im prawo do uczestniczenia w spotkaniach rolników, organizowanych przez Pomorską Izbę Rolniczą.
Z początkiem maja 2008 roku do grona współpracowników PIR AGRO Partner dołączyły dwa kolejne podmioty, a mianowicie: Pomorski Oddział Banku Gospodarki Żywnościowej oraz firma KOMERS International. Pół roku działalności gospodarczej Spółki , przyniosło zysk, który pozwolił na zakup firmowego samochodu (leasing), sfinansowanie trzech edycji czasopisma „Wieś Pomorska”, zakup komputera wraz z oprogramowaniem do składu publikacji, zakup dużej ilości artykułów biurowych oraz w dużej części sfinansowania grudniowego walnego zgromadzenia Pomorskiej Izby Rolniczej z udziałem ponad 80 gości.
Jednak działalność Spółki ma drugi wymiar. Mianowicie z założenia, rolą Spółki jest prowadzenie takiej działalności, aby w jak najszerszym zakresie wspomóc działalność Pomorskiej Izby Rolniczej. Zamysł ten powiódł się w stu procentach. Dzięki spółce, z budżetu Izby udało się usunąć koszt druku biuletynu informacyjnego, w 1/3 zredukować koszty delegacji pracowniczych oraz ograniczyć koszty zakupu materiałów biurowych. Zatem oszczędności Izby na opisanych działaniach liczy się już w dziesiątkach tysięcy złotych.
Księgowością w spółce zajmuje się Prezes spółki oraz Główny Księgowy Pomorskiej Izby Rolniczej. Istotnym jest wspomnieć, że z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej Spółki
PIR AGRO Partner, zarówno jej Prezes jak i Główny Księgowy PIR, nie pobierają wynagrodzenia, wliczając pracę w Spółce do obowiązków służbowych wykonywanych w ramach etatu w Pomorskiej Izbie Rolniczej.


POWIĄZANE

W kampanii 2018 planowane jest wdrożenie nowej wersji aplikacji eWniosekplus z w...

3 listopada 2017 r. Marek Deutsch został powołany na stanowisko Zastępcy Prezesa...

27 października 2017 r. Krzysztof Szymborski został powołany na stanowisko zastę...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę