a_konopie_targi_2023
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Kontrola zatrudnienia w ARiMR

2 marca 2004

Trzydziestu bezrobotnym, którzy mieli pracować w wieluńskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wstrzymano decyzję o zatrudnieniu. Powodem są zastrzeżenia posła Samoobrony - Waldemara Borczyka. Uważa on, że kandydaci na pracowników sezonowych byli weryfikowani nieprawidłowo a wręcz po kumotersku.

Do powiatowego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wieluniu wpłynęło ponad sto trzydzieści podań o pracę. Wybrano trzydziestu kandydatów. Jak twierdzi poseł Borczyk, zgłosiło się do niego wiele osób oburzonych sposobem przeprowadzenia selekcji wśród przyszłych pracowników. Zastrzeżenia budził szczególnie fakt, że wiele z tych osób nie było w ogóle związanych z rolnictwem.

Sprawą zajmie się jeszcze specjalna komisja. Według kryteriów agencyjnych pracownicy sezonowi powinni mieć co najmniej średnie wykształcenie. Poseł Borczyk zapowiedział, że będzie wnioskował u ministra rolnictwa o zmianę tych przepisów. Wyniki kontroli wewnętrznej będą znane w ciągu najbliższych tygodni.

 


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę