KPOR chce poszerzyć działalność

10 września 2002

Szef Kółek Rolniczych i przewodniczący Komisji Porozumiewawczej Organizacji Rolniczych RP  Władysław Serafin poinformował, że Komisja chce rozszerzyć swoją działalność o inne organizacje. Komisja zrzesza 24 organizacje rolników: związki zawodowe, organizacje branżowe i spółdzielcze. Obecnie jej pracami kierują Kółka Rolnicze. 

Wczoraj w Warszawie obradowali przedstawiciele organizacji rolniczych zastanawiając się nad sposobami funkcjonowania reprezentacji polskich rolników na forum międzynarodowym i wobec władz państwa. Postanowiono, że członkowie Komisji Porozumiewawczej wezmą aktywny udział w organizacji rolniczego "okrągłego stołu", w związku z planowaną na ten tydzień wizytą w Polsce komisarza UE ds. rolnictwa Franza Fishlera. Omówiono także przygotowania do udziału polskich rolników w Kongresie Rolnictwa Europejskiego, który odbędzie się w dniach 17-20 września w Tallinie.

Komisja chce również rozszerzyć swoją działalność o inne organizacje. Serafin stwierdził, że za poszerzeniem działalności jednogłośnie opowiedziały się wszystkie organizacje członkowskie Komisji. – Komisja uznała za konieczne rozszerzenie formuły swojego działania poprzez poszerzenie o inne organizacje rolnicze. Komisja chce w ten sposób stworzyć warunki do powołania struktury reprezentatywnej dla wszystkich organizacji rolniczych. Wymaga to jednak, wg Komisji, skonsolidowania organizacji rolniczych, tak żeby zabezpieczyć interesy wszystkich rolników - powiedział PAP Serafin.

Na następnym posiedzeniu Komisja wybierze przewodniczącego na kolejną kadencję. Oceni też funkcjonowanie rynków rolnych - poinformował Serafin.


POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...

Ponad dwustu dolnośląskich sołtysów przyjechało w czwartek, 10 marca do Wrocławi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę