aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Łódzcy rolnicy w Białym Dunajcu

14 listopada 2007
Strzałem w przysłowiową  dziesiątkę okazał się wyjazd studyjny do Białego Dunajca zorganizowany dla rolników przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego. Chłopom  po zakończeniu prac polowych należy się przecież chwila wytchnienia . Szczególnie, że pobyt w sercu polskich gór łączył walory wypoczynkowe  z dydaktycznymi.

Rolnicy mieli okazje nie tylko podziwiać piękno polskich gór ale również uczestniczyć w licznych wykładach. Szkolenie z zasad szacowania szkód wyrządzonych przez zwierzynę w uprawach  rolnych przeprowadził Andrzej Bawłowicz, delegat Lubuskiej Izby Rolniczej do Krajowej Rady Izb Rolniczych. Anna Bielawska , dyrektor TUW Oddział w Łodzi mówiła o ubezpieczeniach majątkowych w obecnej sytuacji rynkowej w Polsce, a Stanisław Zawilski, dyrektor KRUS w Łodzi przybliżył problematykę wypadków przy pracy i chorób zawodowych  w systemie ubezpieczenia społecznego rolników w Polsce na tle rozwiązań w innych  krajach Unii Europejskiej. Natomiast Ryszard Kulpa z firmy Lhoist Polska przeprowadził cykl szkoleń na temat rekultywacji gleb poprzez wprowadzenie do nich wapna.

       
       
       


Osoby uczestniczące wyjeździe studyjnym miały też okazję zwiedzenia kilku gospodarstw rolnych i agroturystycznych w województwie małopolskim. Był też czas na wymianę doświadczeń, integrację oraz posmakowanie produktów regionalnych  na czele  ze słynnym oscypkiem czy śliwowicą  . Bogaty   program przygotowany przez pracowników IRWŁ nikomu choć na chwile nie pozwolił się nudzić. Duża w tym zasługa Andrzeja Górczyńskiego, prezesa IRWŁ  bowiem udało się mu znaleźć ( co dzisiaj nie jest takie łatwe) sponsora dzięki , któremu mógł się odbyć ten wyjazd.

Wszystkim smakowało też wyśmienite , regionalne  jedzenie w ośrodku, gdzie zakwaterowani byli rolnicy  oraz atrakcyjny program artystyczny , który pozwolił choć na chwilę zapomnieć o ciężkiej doli polskiego chłopa.POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę