aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Mielniczuk wciąż oskarżony

10 stycznia 2003

Prokuratura umorzyła jedno z dwóch śledztw prowadzonych wobec byłego prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mirosław Mielniczuk wciąż jest oskarżany o to, że podpisując z firmą Hewlett-Packard kontrakt na budowę systemu IACS nie dopełnił swoich obowiązków, a przez to działał na szkodę interesu publicznego.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa niegospodarności przez byłego szefa Agencji Mirosława Mielniczuka, złożył jej obecny prezes Aleksander Bentkowski. Miała ona polegać na kupnie takich właśnie 150 tysięcy ulotek, na których widniały zdjęcia samego Mielniczuka wraz z ówczesnym ministrem rolnictwa i marszałkiem Sejmu. Co ciekawe cała trójka niedługo potem kandydowała do parlamentu. Prokuratura umorzyła jednak śledztwo wobec stwierdzenia sądu, że wydrukowanie tych ulotek nie było przestępstwem.

Jednak wobec Mielniczuka cały czas toczy się jeszcze jedno postępowanie. Prokuratura zarzuca mu, że podpisał dwie niekorzystne dla Agencji umowy: pierwszą na budowę, a drugą na obsługę systemu IACS. Jest bardzo dużo świadków do przesłuchania i trudno powiedzieć kiedy to postępowanie się zakończy – informuje Maciej Kujawski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Ale na pewno nie wcześniej niż za pół roku.

Prokuratorzy oprócz przesłuchania ponad 40 świadków muszą przeczytać setki stron polskich i unijnych dokumentów dotyczących IACS-u, a to jak mówią do najprostszych rzeczy nie należy. Sam oskarżony jest jednak pewien, że i ta sprawa zakończy się dla niego pozytywnie. Czy były szef Agencji po raz drugi zostanie uniewinniony? Tego nie wiadomo. Ale wiadomo, że Najwyższa Izba Kontroli nie zostawiła suchej nitki na podpisywanych przez niego kontraktach dotyczących IACS-u.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę