A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi obwieścił "kwotę graniczną" za rok 2007

13 marca 2007
Kwota graniczna należnego podatku dochodowego za 2007 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej przez osoby objęte ubezpieczeniem społecznym rolników wynosi 2693 zł.

Zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 marca 2007 r., kwota graniczna należnego podatku dochodowego za rok 2007 od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej wynosi 2693 zł.

KRUS przypomina jednocześnie osobom objętym ubezpieczeniem społecznym rolników, prowadzącym dodatkowo pozarolniczą działalność gospodarczą, o konieczności złożenia w nieprzekraczalnym terminie do 31.05.2007 r., we właściwej jednostce Kasy (w placówce terenowej lub w oddziale regionalnym) zaświadczenia z urzędu skarbowego o kwocie należnego podatku za ubiegły rok podatkowy.

Przekroczenie kwoty 2.643 zł należnego za 2006 r. podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej przez ubezpieczonych w KRUS w roku 2006, bądź niedochowanie terminu złożenia w Kasie zaświadczenia w ustawowym terminie do 31 maja br., będzie skutkowało ustaniem ubezpieczenia społecznego rolników z końcem II kwartału br.

Zobacz także link: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieUbezpieczenie społeczne rolników dla osób prowadzących jednocześnie działalność rolniczą i pozarolniczą działalność gospodarczą.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę