Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Nowe komputery dla urzędu

16 września 2003

Zakopiański Urząd Miasta ogłosił przetarg na dostarczenie sprzętu komputerowego o wartości powyżej 30 tys. euro. Zakopiańscy urzędnicy mają wysokie wymagania, jeżeli chodzi o jakość warunków, w jakich pracują. Potrzebne im są między innymi płaskie i drogie monitory LCD, 15 nowych komputerów i dwa laptopy.

Czy w czasie recesji gospodarczej prywatne firmy stać na wymianę sprzętu komputerowego? W większości przypadków nie - tu liczy się każda wydawana złotówka. Zupełnie inaczej jest z urzędami, które nie mogą zbankrutować, bo utrzymują się z pieniędzy podatników.
 
Teraz zakopiański Urząd Miasta zdecydował się na zakup sprzętu komputerowego. Chodzi między innymi o 15 komputerów, 2 laptopy, 16 zwykłych monitorów, 4 monitory o płaskim ekranie, 10 drukarek laserowych, drukarkę do map.
 
Oto, ile kosztowałby ten zakup, gdyby przyjąć, że wybierze się stosunkowo tanią ofertę: 15 komputerów - 30 tys. złotych, 2 laptopy - 6 tys. złotych, 16 monitorów - 16 tys. złotych, 4 monitory LCD - 6 tys. złotych, 10 drukarek laserowych - 10 tys. złotych. Dodatkowo Urząd Miasta kupuje zestaw do łączności bezprzewodowej.
 
Wczoraj o powód zakupu sprzętu próbowaliśmy zapytać sekretarza zakopiańskiego Urzędu Miasta Grzegorza Cisły. Niestety, poinformowano nas, że przyjmuje strony i będzie dostępny dopiero późnym popołudniem. Spróbowaliśmy więc dowiedzieć się czegoś więcej od pani Marii Ringer, naczelnik wydziału organizacyjnego w UM, która w przypadku tego przetargu jest upoważniona do kontaktu z oferentami.
 
Nasz sprzętu komputerowy jest tak stary, że można go właściwie oddać do muzeum. Dlatego wymiana sprzętu jest niezbędna. Jeżeli chodzi na przykład o płaskie monitory LCD, to nie jestem specjalistą w sprawach technicznych, ale wydaje mi się, że monitory starego typu są tak duże, iż nie można ich zamontować na przykład w naszej recepcji przy wejściu do urzędu – powiedziała nam pani naczelnik Ringer.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę