aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowy szef Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa 

5 listopada 2002

Premier Leszek Miller powołał Józefa Marka Woźniakowskiego na stanowisko prezesa Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa – poinformowało w poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu.

W ubiegły czwartek premier odwołał ze stanowiska prezesa Adama Tańskiego, który pełnił tę funkcję od 1992 r., tj. od początku istnienia Agencji. Rzecznik rządu Michał Tober powiedział, że premier odwołał Tańskiego na wniosek ministra Skarbu Państwa Wiesława Kaczmarka. Natomiast resort skarbu nie podał w poniedziałek powodów decyzji ministra. W 1973 roku Tański podjął pracę w Ministerstwie Finansów na stanowisku starszego inspektora. Zajmował się finansowaniem rolnictwa. Przewodniczył zespołowi, który opracował koncepcję tzw. "urynkowienia" cen żywności, a potem wdrożył ją w życie. Reforma ta przygotowała grunt pod kolejne reformy z 1990 roku w tzw. "planie Balcerowicza". W 1991 roku był ministrem rolnictwa.

Józef Woźniakowski ma 55 lat, jest absolwentem wydziału chemii Uniwersytetu Łódzkiego. W 1976 roku pracował jako dyrektor okręgu w ZAIKS. W latach 1977- 1981 był dyrektorem w Zakładach Artystycznych "Art". W latach 1982- 1989 pracował jako dyrektor, zamiennie pełnomocnik w P.Z. LEYLA, P.Z. FORTON. W 1992 - 1994 był prezesem spółki akcyjnej PHZ "IMPEX", do której został oddelegowany przez Bank Handlowy, aby przeprowadzić proces likwidacji i następnie upadłości. W latach 1994-1996 pracował jako dyrektor zarządzający w Bankowym Domu Handlowym. W latach 1996 - 1997 pracował jako radca ministra w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jest członkiem rady nadzorczej PKN Orlen.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę