Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Obradował rolniczy samorząd w Łęgowie

21 grudnia 2007
W dniu 17 grudnia 2007 roku w Łęgowie k.Pruszcza Gdańskiego, odbyło się III Walne Zgromadzenie Pomorskiej Izby Rolniczej III kadencji. Na zaproszenie samorządu rolniczego w spotkaniu uczestniczyli m.in.: Bogdan Borusewicz – Marszałek Senatu RP, Jan Kulas
i Zdzisław Czucha – Posłowie na Sejm RP. Oprócz wymienionych, swoją obecnością podczas obrad, zaszczycili także przedstawiciele Wojewody pomorskiego, Marszałka województwa pomorskiego, agencji rządowych oraz przedstawiciele podmiotów działających w obrębie rolnictwa.

       

Rolnicy podzielili się z zebranymi swoimi problemami, a od Posłów bieżącej kadencji usłyszeli zapewnienie o udzieleniu im wszelkiej możliwej pomocy. Najistotniejszymi sprawami w toku obrad okazały się: obrót nieruchomościami rolnymi na terenie województwa pomorskiego, zmiany w działaniach rolnośrodowiskowych oraz sytuacja na rynku trzody chlewnej. W trakcie spotkania przekazano zebranym informacje
z działalności izby, raportowano o prowadzonych przez izbę projektach oraz wyczerpująco przedstawiono bieżącą sytuację w Pomorskiej Izbie Rolniczej. Przekazane informacje spotkały się z uznaniem zebranych. W trakcie trwania spotkania, prowadzący obrady Prezes Zarządu PIR Zenon Bistram, przekazał wyrazy podziękowania handlowym partnerom spółki działającej przy Pomorskiej Izbie Rolniczej (PIR AGRO Partner). Wśród wymienionych znaleźli się: Zakłady Mięsne Nowak Sp z o.o. Sk, Roltop Sp z o.o., ProCam Polska Sp. z o.o.
Obrady zakończyły się życzeniami Bożonarodzeniowymi i Noworocznymi, przekazanymi przez Zarząd PIR wszystkim zebranym oraz mieszkańcom wsi w całym kraju.
POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę