EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

PiS: premier powinien podać się do dymisji

10 marca 2003

To jest teatralny gest bez żadnego znaczenia – tak w programie I Polskiego Radia premier Leszek Miller odniósł się do żądania jego dymisji.

W sobotę Zarząd Główny Prawa i Sprawiedliwości wezwał Leszka Millera do ustąpienia ze stanowiska premiera. Zdaniem wiceprezesa tej partii Kaziemierza Ujazdowskiego, rządem nie może kierować człowiek, który przeciwdziała ujawnieniu korupcji niszczącej polskie życie państwowe.

Gość Polskiego Radia potwierdził, że kierowany przez niego Sojusz Lewicy Demokratycznej prowadzi konsultacje z innymi ugrupowaniami w Sejmie, co pozwoli rządowi uzyskać większość parlamentarną. Premier nie chciał jednak ujawnić z kim toczą się te rozmowy.

Premier nie wykluczył przy tym, że już w tym tygodniu jego rząd będzie w Sejmie dysponował większością. Podkreślił, że parlamentarna większość jest rządowi potrzebna dla zrealizowania ważnych dla Polski zamierzeń. Wśród nich Leszek Miller wymienił naprawę finansów publicznych i wprowadzenie naszego kraju do Unii Europejskiej.

Gość Sygnałów Dnia wyraził przekonanie, że na razie nie wydarzyło się nic, co by mogło uzasadnić przerwanie prac sejmowych nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Prace nad tą ustawą powinny normalnie przebiegać dalej – podkreślił szef rządu.

Ustosunkował się w ten sposób do stanowiska opozycji, która twierdzi, że prace nad ustawą trzeba przerwać do czasu zakończenia prac komisji śledczej wyjaśniającej tak zwaną aferę Lwa Rywina. Nie wykluczył też, że zostanie zlikwidowana Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w jej obecnym kształcie. Uważam, że zbliża się pomału czas, żeby dokonać niezbędnych zmian konstytucyjnych – dodał Leszek Miller.

Wyjaśnił jednak, że nie chodziłoby tylko o Krajową Radę, lecz być może także o kilka innych instytucji, które by mogły ulec likwidacji. Miller wymienił tu Radę Polityki Pieniężnej.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę