CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Rząd nie wróci do winiet

12 marca 2003

Premier Leszek Miller poinformował, że rząd nie będzie ponawiał inicjatywy dotyczącej finansowania budowy dróg i autostrad za pomocą winiet.

Uznajemy bowiem, że ta koncepcja nie ma szans, by mogła być przyjęta w parlamencie – powiedział premier na wczorajszym posiedzeniu rządu. Dodał, że minister infrastruktury zobowiązany został przez Radę Ministrów do przedstawienia innego sposobu finansowania inwestycji drogowych.

Premier zapowiedział też, że rząd zrealizuje cały program legislacyjny przewidziany na obecny rok. Chodzi o 212 projektów ustaw i 77 projektów innych dokumentów. 

Leszek Miller zapowiedział po wtorkowym posiedzeniu gabinetu, że zwróci się do marszałka Sejmu z prośbą o przyspieszenie prac nad rządowymi projektami ustaw, które już są w tej chwili w Sejmie (83, w tym 17 przed pierwszym czytaniem). 19 marca rząd zajmie się programem naprawy finansów przygotowanym przez wicepremiera Kołodkę.

Premier podkreślił, że w pierwszym półroczu najważniejszym celem politycznym rządu pozostaje referendum na temat przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jak dodał, chodzi nie tylko o to, by przeprowadzić referendum i uzyskać w nim pozytywny wynik, ale też żeby przygotować wszystkie struktury państwa do zagospodarowania funduszy unijnych.

Miller zapowiedział też, że rząd jest gotowy przedstawić nowy projekt ustawy o biopaliwach, jeśli Sejm przyjmie weto prezydenta.


POWIĄZANE

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel złożył kolejną wizytę w Krajo...

Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) kieruje dotychczasowy wiceprezes Ag...

W ciągu 10 lat działalności Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ma dać ok. 900 ml...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę