informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

U premiera o rolnictwie

16 kwietnia 2003

15 kwietnia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Leszek Miller spotkał się z Władysławem Serafinem, przewodniczącym Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, oraz z Marianem Sikorą, przewodniczącym Polskiej Rady Rolnej.

Premier został poinformowany o wyborze Władysława Serafina na wiceprzewodniczącego europejskiej Komisji Organizacji Zawodowych Rolników, zrzeszającej przedstawicieli 15 krajów członkowskich Unii Europejskiej i 10 krajów kandydujących do UE.

Spotkanie było poświęcone problemom kampanii referendalnej w środowisku wiejskim w kontekście zróżnicowania poglądów rolników. Organizacje zawodowe rolników zadeklarowały wzmożenie wysiłków na rzecz udziału w tej kampanii. Jednocześnie wyrazili opinię, że w jej toku należy prezentować także inne, poza dopłatami bezpośrednimi, argumenty na rzecz członkostwa Polski w UE. Wyrażając wspólne przekonanie, że akcesja do Unii Europejskiej jest wielką szansą dla rozwoju polskiego rolnictwa, zwrócono uwagę, że w kampanii wzywającej do uczestnictwa w referendum europejskim należy także informować o tym, co Polska straci, jeśli pozostanie poza wspólnotą europejską.

W czasie rozmów wymieniono poglądy na temat niektórych problemów nurtujących środowisko rolników, jak kwestie opodatkowania i ubezpieczeń, systemu interwencji na rynku rolnym czy realnego zapewnienia dopłat bezpośrednich do poziomu wynegocjowanego w Kopenhadze. Premier podkreślił, że rolnicy są jedyną grupą zawodową, która będzie bezpośrednim beneficjentem ustalonych w finale negocjacji z UE kwot finansowych. Przedstawiciele organizacji rolników wyrazili przekonanie, że po wprowadzeniu w życie nowych ustaw o ziemi i o biopaliwach, polscy rolnicy będą mieli lepsze warunki gospodarowania, a po otwarciu granic unijnych – będą w stanie sprostać warunkom konkurencji na rynku rolnym.


POWIĄZANE

Finał 18 edycji Konkursu Wójt Roku, którego organizatorem jest Redakcja Audycji ...

27 marca w Centrali KRUS odbyła się konferencja Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpiec...

Grzegorz Pięta został pełniącym obowiązki Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę