W piątek poznamy nowego prezesa ARiMR

3 lipca 2003

Nowy minister rolnictwa Wojciech Olejniczak wyraził nadzieję, że najpóźniej pojutrze poznamy nowego szefa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wojciech Olejniczak otrzymał z rąk prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego nominację na szefa resortu rolnictwa. Wcześniej prezydent odwołał poprzedniego ministra Adama Tańskiego. Odpowiadając na pytania dziennikarzy na zaimprowizowanej konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim, minister Olejniczak zapowiedział, że już dziś zacznie prowadzić konsultacje ze wszystkimi ludźmi, którym - jak powiedział - leży na sercu dobro rolnictwa.

Pytany o kandydatów na szefa Agencji Olejniczak odpowiedział, że ta decyzja jest jeszcze przed nim. Nowomianowany minister dodał, że zdaje sobie sprawę z ogromu zadań, które przed nim stoją. 

Pytany o pierwsze decyzje odpowiedział: Najważniejsze, żeby uporządkować wszystkie te sprawy, z którymi było tyle problemów i o których było głośno. 

Najważniejszym celem będzie to, aby każdy rolnik dowiedział się, jaką szansę daje mu wspólna polityka rolna Unii Europejskiej. Wojciech Olejniczak podziękował także ustępującemu ministrowi rolnictwa Adamowi Tańskiemu, który - jak powiedział - wprowadził go do resortu.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski życzył nowemu ministrowi rolnictwa, by kontynuował prace Adama Tańskiego i dobrze przygotował polskie rolnictwo do członkostwa w Unii Europejskiej. Prezydent kilkakrotnie podkreślał młody wiek nowego ministra i życzył mu "mądrości ponad wiek". Wojciech Olejniczak ma 29 lat. 


Premier Leszek Miller powiedział, że rozumie powody rezygnacji Tańskiego, który odszedł, bo nie miał poparcia klubu SLD. Pogratulował też Wojciechowi Olejniczakowi. Bierz przykład z pana prezydenta, który w podobnym wieku zaczynał i wcale jeszcze nie skończył - żartował premier.

Wojciech Olejniczak w swojej karierze był sekretarzem zespołu do spraw rolnictwa w Kancelarii Prezydenta, jako poseł SLD brał aktywny udział w pracach komisji europejskiej i komisji rolnictwa. Ukończył Wydział Ekonomiczno-Rolniczy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Obecnie ma otwarty przewód doktorski. W kwietniu tego roku został wiceministrem rolnictwa. Był pełnomocnikiem rządu do spraw dostosowania rolnictwa do wymogów Unii Europejskiej.


POWIĄZANE

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020 r. placówki ARiMR (Biura Powiatowe; Od...

Działalność Punktów Potwierdzania Profili Zaufanych rozlokowanych w centrali, od...

Minister Grzegorz Puda wręczył w czwartek akty powołania: Annie Gembickiej na st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę