W sprawie szkód łowieckich.

16 maja 2007
Warmińsko – Mazurska Izba Rolnicza cyklicznie organizuje spotkania i szkolenia dla osób, które po przeszkoleniu uczestniczą jako przedstawiciele samorządu rolniczego w komisjach zajmujących się szacowaniem szkód łowieckich.

- Osoby te bezpośrednio pracując w komisjach w raz z przedstawicielami kół łowieckich, zgłaszają pilną potrzebę zmiany w składach komisji, poprzez powoływanie do ich składu osób, które nie są w żaden sposób powiązane z kołem łowieckim, które ostatecznie jest zobligowane do pokrycia kosztów szkód spowodowanych w uprawach i płodach rolnych przez dziki, łosie, jelenie, daniele czy sarny – mówi Zbigniew Ziejewski, prezes Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej.

Jak podkreśla Ziejewski taka zależność niejednokrotnie powoduje utrudnienia w uzyskaniu przez rolnika odszkodowania . Dodatkowo zgłaszana jest też potrzeba zobligowania koła łowieckiego do , którego wpłynął wniosek , o informowaniu zainteresowanego rolnika oraz przedstawiciela właściwej terytorialnie izby rolniczej o terminie szacowania. 

POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...

Ponad dwustu dolnośląskich sołtysów przyjechało w czwartek, 10 marca do Wrocławi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę