CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Wieprzowina na Wschód

26 września 2003

Wczoraj na Warszawską Giełdę Towarową trafiło 600 ton wieprzowiny z zapasów interwencyjnych Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy. Mięso z Kujawsko–Pomorskiego wyjedzie do Europy Wschodniej.

Po raz pierwszy mięso na przetarg wystawiał bydgoski oddział ARR. – Wcześniej na giełdę trafiała wieprzowina składowana w naszych chłodniach przez inne oddziały terenowe – mówi Edyta Zakrzewska, dyrektor bydgoskiego oddziału.
 
Wczoraj pod młotek poszło 600 ton wieprzowiny skupionej przez agencję w ramach interwencji w marcu br. na terenie województwa kujawsko–pomorskiego. I choć cena wywoławcza wzrosła z 2,2 zł do 2,8 za kg, zainteresowanie mięsem było duże. 300 ton sprzedano po 2,89 zł za kg, a drugą część po 2,92 zł (za kg). Zdaniem pracowników Warszawskiej Giełdy Towarowej zakupiona wieprzowina zostanie wywieziona za wschodnią granicę Polski.
 
W naszych chłodniach pozostanie około 6 tysięcy ton z zapasów interwencyjnych – informuje Zakrzewska. – Do kolejnych sprzedaży będziemy musieli podchodzić ostrożniej, by nie sprzedać zbyt dużo. Ceny będą rosły.
 
W chłodniach naszego regionu, oprócz zapasów interwencyjnych, jest też sporo rezerw rządowych. Mięso przechowują oddziały: poznański i warszawski.


POWIĄZANE

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel złożył kolejną wizytę w Krajo...

Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) kieruje dotychczasowy wiceprezes Ag...

W ciągu 10 lat działalności Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ma dać ok. 900 ml...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę