Advertisement

Wieprzowina na Wschód

26 września 2003

Wczoraj na Warszawską Giełdę Towarową trafiło 600 ton wieprzowiny z zapasów interwencyjnych Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy. Mięso z Kujawsko–Pomorskiego wyjedzie do Europy Wschodniej.

Po raz pierwszy mięso na przetarg wystawiał bydgoski oddział ARR. – Wcześniej na giełdę trafiała wieprzowina składowana w naszych chłodniach przez inne oddziały terenowe – mówi Edyta Zakrzewska, dyrektor bydgoskiego oddziału.
 
Wczoraj pod młotek poszło 600 ton wieprzowiny skupionej przez agencję w ramach interwencji w marcu br. na terenie województwa kujawsko–pomorskiego. I choć cena wywoławcza wzrosła z 2,2 zł do 2,8 za kg, zainteresowanie mięsem było duże. 300 ton sprzedano po 2,89 zł za kg, a drugą część po 2,92 zł (za kg). Zdaniem pracowników Warszawskiej Giełdy Towarowej zakupiona wieprzowina zostanie wywieziona za wschodnią granicę Polski.
 
W naszych chłodniach pozostanie około 6 tysięcy ton z zapasów interwencyjnych – informuje Zakrzewska. – Do kolejnych sprzedaży będziemy musieli podchodzić ostrożniej, by nie sprzedać zbyt dużo. Ceny będą rosły.
 
W chłodniach naszego regionu, oprócz zapasów interwencyjnych, jest też sporo rezerw rządowych. Mięso przechowują oddziały: poznański i warszawski.


POWIĄZANE

Posłanka PO Dorota Niedziela zaapelowała w środę do premier Beaty Szydło, by prz...

To bardzo ważny dzień dla polskiego samorządu, który pokazuje, że samorząd potra...

Sekretarz stanu Zbigniew Babalski przebywał w Olsztynie, gdzie uczestniczył w sp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę