a_bio_expo_Ptak
a_kanaba_750

Wieści z COPA - COGECA

14 stycznia 2008
Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych  10 stycznia uczestniczył w Brukseli w posiedzeniu COPA – COGECA.
Głównym tematem dyskusji  przedstawicieli organizacji rolniczych z Unii Europejskiej był przyszłoroczny przegląd Wspólnej Polityki Rolnej (tzw. „Health Check”).
Prezes KRIR w imieniu polskich organizacji rolniczych  zabrał głos w sprawie zmian  jakie należałoby wprowadzić w oficjalnym komunikacie COPA
Wypowiedź Wiktora Szmulewicza zostało życzliwie przyjęta przez przedstawicieli innych organizacji rolniczych zrzeszonych w COPA – COGECA. Dzięki temu udało się nanieść  szereg zmian zaproponowanych przez polskie organizacje rolnicze we wspólnym stanowisku  europejskich organizacji rolniczych.
Ponadto Wiktor Szmulewicz rozmawiał z kierownictwem COPA -
COGECA  na temat uruchomienia biura Krajowej Rady Izb Rolniczych w Brukseli. Negocjacje na temat wynajmu lokalu zakończyły się sukcesem i od 10 stycznia KRIR podobnie jak Solidarność RI i Kółka Rolnicze dysponuje własnym biurem w Brukseli, z którego mogą korzystać nie tylko przedstawiciele izb rolniczych ale również i inne polskie organizacje rolnicze .
POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę