aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wojciech Olejniczak spotkał się w Łowiczu z rolnikami

29 marca 2004

Minister rolnictwa Wojciech Olejniczak spotkał się w Łowiczu z rolnikami i samorządowcami z regionu łódzkiego, by omówić stan przygotowań polskiego rolnictwa miesiąc przed wejściem Polski do Unii Europejskiej.

W spotkaniu wzięła udział także grupa łódzkich parlamentarzystów. Stan przygotowań sektora rolnego do współpracy z rolnictwem Unii Europejskiej oceniają także szefowie Agencji Rozwoju Rolnictwa i ośrodków doradztwa rolniczego.

To od nich - jak mówił minister rolnictwa Wojciech Olejniczak - zależy, czy polscy rolnicy szybko odnajdą się w warunkach ekonomicznych rolnictwa europejskiego. Minister dodał też, że w ciągu dwóch pierwszych lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej nasz kraj może otrzymać 25 i pół miliarda euro na rozwój terenów wiejskich.

To są pieniądze - jak podkreślił minister Olejniczak - których nie wolno zmarnować, a od których będzie zależał w dużym stopniu standard życia na wsi.

W konferencji uczestniczy blisko 200 rolników reprezentujących różnej wielkości gospodarstwa rolne i specjalizujących się w różnych gałęziach produkcji.

Specjalny list do uczestników spotkania w Łowiczu skierował prezydent Aleksander Kwaśniewski, który wyraził nadzieję, że polskie rolnictwo będzie nadawać ton przemianom gospodarczym po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę