FestiwalZupSwiata_250817
CTR_80917

Z myślą o rynku pracy

2 maja 2007
Lubuska Izba Rolnicza brała  udział w konsultacjach społecznych  projektu Regionalnego Planu Działania na Rzecz Zatrudnienia na rok 2007 dla Województwa Lubuskiego.

- Według naszej opinii projekt Planu RPD/Z, w przypadku pełnej realizacji, może przyczynić się do dalszej poprawy zasobu miejsc pracy.
Jednocześnie zasugerowaliśmy by w rozwinięciu priorytetów zadań na 2007 w, zwłaszcza priorytecie nr 2 pn. ”Zwiększenie zdolności dostosowawczej pracowników i przedsiębiorstw” znalazły się zadania rozwiązujące problemy mieszkańców obszarów wiejskich oraz pracodawców działających na tym terenie. Jako samorząd rolniczy wnosimy o preferowanie programów i projektów przyczyniających się do zwiększenia i rozszerzenia następujących deficytowych kwalifikacji i uprawnień oraz kursów:  operator-mechanik sprzętu rolniczego, kombajnista, traktorzysta, itp. dla osób, które ukończyły naukę. Ponadto  organizację powyższych kursów i otrzymanie uprawnień dla uczniów szkół rolniczych, by absolwenci tychże mieli lepszą sytuację wyjściową po ukończeniu szkoły na rynku pracy – mówi Małgorzata Pałys, dyrektor Biura  Lubuskiej Izby Rolniczej.
POWIĄZANE

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przejął nadzór nad spółką Elewarr, przygotowu...

W dn. 15 września br. w siedzibie KOWR z wizytą studyjną gościła delegacja urzęd...

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel złożył kolejną wizytę w Krajo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę