Advertisement Targi_china_210519-750

Zachodniopomorskie w Paaren

19 czerwca 2002

W miejscowości Paaren/Glien w maju odbyły się targi rolne pod nazwą Brandenburska Wystawa Rolnicza. Po raz pierwszy, obok województw lubuskiego i wielkopolskiego, wystawiło się również województwo zachodniopomorskie.

Celem udziału w targach była promocja województwa zachodniopomorskiego. Organizatorami prezentacji byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Koszalinie i Regionalne Centrum Doradztwa w Barzkowicach.

Udział polskiej strony był efektem długoletniej współpracy z krajem związkowym Brandenburgia. Na powierzchni około 50 000 m kw. Wystawiło się ponad 550 wystawców. Prezentowano technologie i technikę produkcji roślinnej i zwierzęcej. Odbyły się pokazy zwierząt i ich ocena oraz wiele konkursów wśród hodowców. Były fachowe seminaria, pokazy pracy maszyn i sprzętu, konkursy strzyżenia owiec, pokazy doju, pokazy kulinarne połączone z degustacją różnych potraw, ocena ryb i wiele innych imprez dla zwiedzających.

Szczególnie ciekawie wypadła prezentacja nowoczesnej i starej techniki. Między publicznością , wytyczonymi drogami przejeżdżało około 50 pojazdów ze sprzętem, począwszy od „leciwych” maszyn i traktorów, nierzadko 50-letnich , do super nowoczesnych ciągników i sprzętu nowej generacji. Naturalnie nie zabrakło zabaw dla dzieci oraz dobrej rozrywki dla dorosłych, jaką zaoferowały występy zespołów tanecznych i kapel. W dniu 12 maja główna scena w namiocie festynowym należała do polskich zespołów dla licznie zebranej publiczności przygrywała między innymi kapela ludowa ziemi pyrzyckiej wzbudzając duże uznanie słuchaczy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko naszego województwa zawierające w sobie, wiele elementów związanych z polską tradycją i sztuką ludową. W celach promocyjnych eksponowano i rozdawano foldery około 70 różnych instytucji naszego regionu w tym: gmin, miast, firm i stowarzyszeń agroturystycznych. Zwiedzający zadawali wiele pytań dotyczących naszego województwa. W rozmowach wypowiadali się przyjaźnie często dodając o słuszności prezentacji naszej oferty w Brandenburgii . w czasie targów powitano serdecznie na stoisku 45 osobową grupę rolników. Wyjazd ten został zorganizowany przez Zachodniopomorską Izbę Rolniczą. Było również polskie radio z prowadzącym wywiady z dyrektorem targów i jego uczestnikami redaktorem Panem Zdzisławem Tararako.

W ostatnim dniu odbyło się wspólnie z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa kraju związkowego Branderburgia, podsumowanie udziału polskich województw w targach z propozycjami na następny rok. Organizatorzy dziękują serdecznie sponsorom, dzięki ich pomocy można było zorganizować prezentacje województwa na targach Brala 2002, a więc pokazać „ naszą małą ojczyznę” i sądzimy, że był to jeden z kolejnych kroków integracji z unią europejską.

M. Krysiak, W. Lizuń

RCDRRiOW Barzkowice

 


POWIĄZANE

Finał 18 edycji Konkursu Wójt Roku, którego organizatorem jest Redakcja Audycji ...

27 marca w Centrali KRUS odbyła się konferencja Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpiec...

Grzegorz Pięta został pełniącym obowiązki Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę