Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

10-cio lecie strusiarstwa w Polsce

11 czerwca 2003

Pierwszą fermę strusi afrykańskich liczącą wówczas 20 ptaków, założyli Jan i Stanisław Armatowscy w 1993 roku w Garczynie koło Kościerzyny. Od tego czasu strusie fermy rozwijają się dynamicznie, a grono osób zamierzających rozpocząć hodowlę nie maleje. Z okazji dziesięciolecia strusiarstwa w Polsce w Mirosławiu koło Ujścia w woj. wielkopolskim odbędzie się w dniach 27-29. 06.2003 r. Międzynarodowe Sympozjum.

Międzynarodowe Sympozjum odbędzie się pod hasłem – "Praktyczne aspekty technologii chowu i hodowli strusi". Wykłady w języku polskim i rosyjskim wzbogacone zostaną warsztatami hodowlano-weterynaryjnymi. Sympozjum odbędzie się w Klubie Hodowców Strusi przy Fermie Strusi Afrykańskich w Mirosławiu koło Ujścia w woj. wielkopolskim.

Organizatorami spotkania są : Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt Polskiej Akademii Nauk, Wschodnioeuropejskie Konsorcjum Towarowe S. A. oraz Klub Hodowców Strusi. Patronat honorowy nad imprezą objął Polski Związek Hodowców Strusi. 

Zgodnie z programem Międzynarodowego Sympozjum, jego pierwszy dzień – piątek 27.06. – jest przeznaczony na zapoznanie uczestników z aktualną sytuacją w hodowli strusi w Polsce i na świecie. Sobotni cykl wykładów, przewidziany jako wystąpienia gości z Litwy, Łotwy, Czech, Rosji i Ukrainy, zakończy propozycja utworzenia Wschodnioeuropejskiego Klubu Hodowców Strusi. Ostatni dzień Sympozjum zaplanowany został jako warsztaty hodowlano-weterynaryjne. W programie między innymi rozbiór tuszy na żywo, a następnie prelekcje na temat budynków i wybiegów dla strusi, funkcjonowania ferm satelitarnych, znakowania strusi, nakładania i świetlenia jaj, pomocy podczas klucia i postępowania z pisklętami po wylęgu. Będzie także mowa o zasadach profilaktyki w hodowli strusi, badaniach klinicznych ptaków, pobieraniu leków i materiału do badań laboratoryjnych oraz o łapaniu i transporcie ptaków. 

Szczegółowy program imprezy, a także formularz zgłoszeniowy w formatach MS Word oraz RTF można znaleźć na stronie www.wkt.pl


POWIĄZANE

„Kulawi władcy” to cykl pięciu filmów dokumentalnych zrealizowanych przez Warsaw...

Według doniesień ukraińskich mediów Korporacja Rolnicza Krupetsk buduje nową fer...

Stany Zjednoczone i Indie próbują rozwiązać spór handlowy dotyczący drobiu toczą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę