aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Cena nieopłacalna

18 grudnia 2002

By nie dokładać do produkcji, np. ćwiartki z kurczaka powinny kosztować 4,20 zł. Tymczasem można je kupić nawet za 3,60 zł za kg.

Drobiu w ofertach giełd towarowych jest pod dostatkiem. Ci, którzy nie maja możliwości chłodzenia, albo jest to dla nich zbyt drogie i nieopłacalne, sprzedają towar poniżej kosztów. Aby nie dokładać do produkcji, np. ćwiartki kurczaka powinny kosztować około 4,20 zł za kilogram. Tymczasem można je kupić nawet po 3,60 zł. Importowane są tylko o 40 groszy droższe. 

Na nasz rynek ciągle wjeżdża towar z Argentyny, Australii. Kanady i USA. Sprowadzamy też mięso drobiowe z Holandii na podstawie kontyngentów bezcłowych, ale tak naprawdę to jest przesyłka z Tajlandii, czy innej podobnej strefy ekonomicznej – twierdzą maklerzy.

Sporo importowanego towaru wyjeżdża na Ukrainę, bo jest on trzymany w chłodniach głównie tuż przy wschodniej granicy. Gdyby nie to, można byłoby tam sprzedać polski drób. Wciąż nie mamy szans konkurować z ofertami z importu. Krajowe żołądki kosztują około 5 zł za kilogram. Sprowadzane z Argentyny czy Australii są o 2 zł tańsze. Podobnie jest z innymi podrobami.


POWIĄZANE

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych i Biuro Przedstawiciela Handlu USA po...

Sieci handlowe i producenci żywności wycofują jaja z chowu klatkowego. Już co tr...

Komisja ds. Konkurencji Republiki Południowej Afryki oraz niezależny organ podle...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę