aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Chwilowa równowaga

23 kwietnia 2003

Na rynku drobiu panuje chwilowa równowaga. Ceny skupu brojlerów utrzymują się na poziomie od 2,50 zł do nawet 3,00 zł za kilogram.

Ptasia grypa w Holandii ograniczyła import mięsa drobiowego, a także piskląt ze stad zarodowych. Niestety z eksportem nie jest już tak dobrze. Bez dopłaty nie mamy co liczyć na otwarcie się zagranicznych rynków na nasze kurczaki. A zainteresowani są nimi np. Rumunii. Jednak ceny jakie gotowi są zapłacić nie pokrywają kosztów produkcji. Na naszym rynku żywiec drobiowy jest tani, a pasze wciąż drożeją. Wysokie ceny krajowej pszenicy i importowanej soji podnoszą koszty średnio o 20 złotych za tonę.

Problemy mają także producenci indyków. Ich zdaniem d\duże zakłady zakontraktowały więcej niż potrzeba i teraz opóźniają odbiór zwierząt. A w nowo zawieranych umowach kontraktacyjnych oferowane ceny są nawet o 10% niższe. Ceny skupu indyków są teraz od 30 nawet do 60 gr za kilogram niższe niż przed rokiem. Wszystko zależy od tego jakie umowy kontraktacyjne udało się wywalczyć.


POWIĄZANE

Komisja ds. Konkurencji Republiki Południowej Afryki oraz niezależny organ podle...

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę