" "
Agrolok_280518

Drobiarze zaczynają walczyć o swoje

5 lutego 2003

Kilkanaście litrów gnojowicy rozlali rolnicy-drobiarze pod Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu. Około 200 pikietujących domagało się we wtorek zmiany polityki rządu w sektorze drobiarskim.

Pod Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu od wtorkowego poranka protestowało około 200 rolników-drobiarzy, głównie z Dolnego Śląska, ale i z innych województw – opolskiego, śląskiego, wielkopolskiego i małopolskiego. Protestujący domagali się wstrzymania importu mięsa drobiowego wszystkich gatunków oraz pochodnych, uruchomienia interwencyjnego skupu drobiu, uruchomienia eksportu z zastosowaniem niezbędnych dopłat oraz korzystania przez rząd RP z instrumentów ochrony rynku rolnego przed nadmiernym importem.

Drobiarze przywieźli ze sobą jaja, kurczęta i transparenty. Głosiły one między innymi: "Problem polskiej kury wykluwa się u góry", "Polski rolnik bankrutuje, a Unia swego dotuje", "I znów rząd nas robi w jajo"

Po wylaniu kilkunastu litrów gnojowicy protestujący oświadczyli, że to ilość symboliczna i jeśli rząd się nie opamięta, to przywiozą więcej, nie tylko pod UW ale i pod parlament.


POWIĄZANE

W ostatnich miesiącach mamy do czynienia z obniżeniem tempa wzrostu produkcji dr...

Zgodnie z przewidywaniami analityków Brazylia przestraszyła się procesu z Unią E...

Walne Zgromadzenie Członków Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej powoła...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę