aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ferma strusi w Kamionnej

19 czerwca 2002

Ciekawym miejscem w regionie Niziny Śląskiej jest ferma strusi w Kamionnej. Warto zajrzeć tam przy okazji agroturystycznego wypoczynku.

Oto, co mówią o tym miejscu hodowcy:
Kamionna, to maleńka wioska nad Bystrzycą w pobliżu Kątów Wrocławskich. Odległość od Wrocławia nie przekracza 30 kilometrów. Jest tu cicho i spokojnie, woda, las i... strusie. O hodowli strusi myśleliśmy już od wielu lat. Kilka lat temu zaczęliśmy od kupna dwóch hektarów ziemi i starych zniszczonych budynków. Obecnie powierzchnia naszego gospodarstwa to ponad 50 hektarów ziemi i dużo różnych zwierząt: psy, koty, drób, ryby, króliki, ibis czczony, strusie afrykańskie, strusie australijskie Emu oraz inne. Na ponad trzech hektarach powierzchni tworzymy profesjonalną hodowlę głównie strusi afrykańskich oraz strusi Emu.

Nasze zwierzęta są pod stałą, doskonałą opieką weterynaryjną. Nasz (i naszych zwierząt) przyjaciel, lekarz weterynarii Stanisław Bielski, to nie tylko doskonały fachowiec, lecz również pełen poświęcenia człowiek, gotowy o każdej porze dnia i nocy nieść pomoc chorym zwierzętom. Nasze strusie mają odpowiednie pomieszczenia i wybiegi, doskonale czują się w tym ślicznym ustronnym zakątku Dolnego Śląska. Przeżyły tutaj zimę i już w przyszłym roku spodziewamy się pierwszych własnych piskląt. Chętnie nawiązujemy kontakty zarówno z hodowcami jak i z osobami zainteresowanymi hodowlą strusi. Oferujemy pomoc w zakupie jaj i piskląt strusi, a także pomożemy wszystkim zainteresowanym rozpocząć hodowlę. Chcielibyśmy nawiązać również kontakt z hodowcami innych zwierząt.

Gospodarstwo Rolno-Hodowlane, Marian Płanik, Kamionna 12, 55-080 Kąty Wrocławskie
tel. +48 (0)601 44 69 49, fax +48 (0)74 858 96 67, e-mail: M.Planik@thermaflex.com.pl

 
Źródło: www.strusie.pl

POWIĄZANE

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych i Biuro Przedstawiciela Handlu USA po...

Sieci handlowe i producenci żywności wycofują jaja z chowu klatkowego. Już co tr...

Komisja ds. Konkurencji Republiki Południowej Afryki oraz niezależny organ podle...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę