Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Lepper przede wszystkim o mięsie...

18 grudnia 2006

W piątek wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper spotkał się z przedstawicielami producentów trzody chlewnej i drobiu. Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa szefa resortu rolnictwa poświęcona sytuacji na rynku wieprzowiny.

W konferencji uczestniczyli Jan Biegniewski – prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus”, Bożena Garbacz – p.o. przewodniczącej Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”, Władysław Serafin – prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Roman Wierzbicki – przewodniczący NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, Wiktor Szmulewicz - p.o. prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper podkreślił, że resort obserwuje sytuację na rynku wieprzowiny i podejmuje konkretne działania. Do Komisji Europejskiej zostało skierowane pismo w sprawie dopłat do przechowalnictwa mięsa wieprzowego oraz eksportu na rynki trzecie i m.in. na ten temat wicepremier Andrzej Lepper będzie rozmawiał podczas wtorkowego posiedzenia unijnych ministrów rolnictwa w Brukseli. Szef resortu rolnictwa poinformował również o rozpatrywaniu możliwości zdjęcia części nadwyżki z rynku poprzez zakupy na potrzeby rezerw strategicznych.

Wicepremier Andrzej Lepper podkreślił daleko idącą pomoc ze strony resortu w kwestii powołania wspólnego zespołu, w skład którego weszliby przedstawiciele producentów trzody chlewnej, drobiu, związków zawodowych, izb rolniczych oraz przetwórców i konsumentów. Zespół będzie miał za zadanie opracowanie takich propozycji rozwiązań, w tym legislacyjnych, które pozwoliłyby, zachowując oczywiście mechanizm rynkowy, na określenie przewidywalności opłacalności produkcji.


POWIĄZANE

„Kulawi władcy” to cykl pięciu filmów dokumentalnych zrealizowanych przez Warsaw...

Według doniesień ukraińskich mediów Korporacja Rolnicza Krupetsk buduje nową fer...

Stany Zjednoczone i Indie próbują rozwiązać spór handlowy dotyczący drobiu toczą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę