informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Playmouth rock

19 czerwca 2002

Rasa ta została wyhodowana w USA, w stanie Massachusetts. Powstała w wyniku krzyżowania ras dominikańskich, cochinów i brahma. Tułów ptaków jest krępy i krótszy niż osobników rasy rhode island red. Linia grzbietu jest nieco wklęsła. Dziób, skóra i nieopierzone skoki mają barwę żółtą. Kury wyróżniają się pięknym upierzeniem jastrzębiatym: na ciemnej barwie piór pokrywowych, lotek, sterówek i sierpówek występują jasne prążki. Ubarwienie kogutów jest zawsze jaśniejsze niż kur. Osobniki tej rasy mogą też mieć upierzenie białe, czarne i żółte.

W wieku 20 tygodni masa ciała kogutów wynosi 2,7 - 3,4 kg, a kur - 2,1 - 2,5 kg. Nieśność roczna kur wynosi 170 - 200 jaj, o masie jaja 58 - 63 g i brązowej skorupie. Rasa występuje głównie w USA i Europie


POWIĄZANE

Protekcjonizm drobiarzy z RPA wobec importu brazylijskich kurczaków powoduje cor...

W okresie Wielkanocnym popyt na jaja rośnie w siłę. Świetną wiadomością dla miło...

Największy brazylijski producent jaj konsumpcyjnych – Mantiqueira  zainwestował ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę