informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Polska zwróci się do KE o wsparcie producentów drobiu i jaj

25 czerwca 2008

Polska zwróci się do Komisji Europejskiej o zgodę na nadzwyczajne wsparcie producentów drobiu i jaj, którzy ponieśli dotkliwe straty w związku z wykryciem w grudniu 2007 r. wirusa tzw. ptasiej grypy.
Rada Ministrów zaakceptowała we wtorek wniosek Rzeczypospolitej Polskiej do Komisji Europejskiej w sprawie nadzwyczajnych środków wsparcia dla sektora drobiarskiego w Polsce, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi - poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

"Chodzi o wypłacenie im rekompensat za straty poniesione w grudniu 2007 r. i styczniu 2008 r. w związku m.in. z likwidacją stad oraz utylizacją jaj i piskląt. Na ten cel polski rząd zamierza przeznaczyć ok. 19,15 mln zł, z tym że 50 proc. tych środków (ok. 9,6 mln zł) ma pochodzić z pieniędzy wspólnotowych" - podano w komunikacie.


POWIĄZANE

Pasze dla drobiu na bazie białka owadów są już dozwolone  w USA. Także UE skłani...

Jak donosi  serwis POLITICO,  Komisja Europejska  zawarła wstępne porozumienie z...

W 2018 roku światowy rynek proszku jajecznego osiągnął poziom 201 755 ton.  Skum...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę