Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

Ponad 880 wniosków o rekompensaty start dla drobiarzy

15 grudnia 2006

Prawie 880 wniosków złożyli hodowcy drobiu w Agencji Rynku Rolnego (ARR), domagając się rekompensat za straty związane z pojawieniem się w Polsce oraz w innych krajach UE ptasiej grypy - poinformował rzecznik ARR Radosław Iwański.

Jak wyjaśnił Iwański, wnioski są sprawdzane pod względem formalnym. Na razie nie wiadomo, na jaką kwotę opiewają - będzie to znane za kilka dni. ARR przyjmowała wnioski od 21 listopada do 5 grudnia br.

Zdaniem rzecznika, kwota przyznana Polsce przez Komisję Europejską w wysokości 66 mln zł na rekompensaty dla branży drobiarskiej prawdopodobnie nie zostanie wykorzystana.

Najwięcej wniosków - ponad 740 - dotyczyło rekompensat z powodu strat poniesionych przez hodowców, którzy przez ponad 3 tygodnie nie prowadzili chowu drobiu.

O pomoc finansową z tytułu zniszczenia jaj wylęgowych ubiega się 21 producentów, z powodu przetworzenia jaj wylęgowych na cele spożywcze - 33, a z tytułu konieczności wcześniejszego uboju kur mięsnych - 85.

Iwański przypomniał, że zgodnie z przepisami, drobiarze otrzymają pieniądze w I kwartale 2007 r. Pierwsze wypłaty mogą nastąpić już w styczniu.


POWIĄZANE

W związku z potwierdzeniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na teren...

Dnia 18 grudnia 2020 r. służby weterynaryjne Japonii poinformowały o nałożeniu z...

Sytuacja na polskim rynku drobiu stopniowo się poprawia, choć ceny skupu utrzymu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę