Ponad 880 wniosków o rekompensaty start dla drobiarzy

15 grudnia 2006

Prawie 880 wniosków złożyli hodowcy drobiu w Agencji Rynku Rolnego (ARR), domagając się rekompensat za straty związane z pojawieniem się w Polsce oraz w innych krajach UE ptasiej grypy - poinformował rzecznik ARR Radosław Iwański.

Jak wyjaśnił Iwański, wnioski są sprawdzane pod względem formalnym. Na razie nie wiadomo, na jaką kwotę opiewają - będzie to znane za kilka dni. ARR przyjmowała wnioski od 21 listopada do 5 grudnia br.

Zdaniem rzecznika, kwota przyznana Polsce przez Komisję Europejską w wysokości 66 mln zł na rekompensaty dla branży drobiarskiej prawdopodobnie nie zostanie wykorzystana.

Najwięcej wniosków - ponad 740 - dotyczyło rekompensat z powodu strat poniesionych przez hodowców, którzy przez ponad 3 tygodnie nie prowadzili chowu drobiu.

O pomoc finansową z tytułu zniszczenia jaj wylęgowych ubiega się 21 producentów, z powodu przetworzenia jaj wylęgowych na cele spożywcze - 33, a z tytułu konieczności wcześniejszego uboju kur mięsnych - 85.

Iwański przypomniał, że zgodnie z przepisami, drobiarze otrzymają pieniądze w I kwartale 2007 r. Pierwsze wypłaty mogą nastąpić już w styczniu.


POWIĄZANE

Producenci jaj z Wielkiej Brytanii zmagają się z kryzysem. Drastycznie spadła re...

Produkcja kaczek w Polsce jest obecnie prawdopodobnie najbardziej dynamicznie ro...

BRF Sadia – jedna z największych firm spożywczych na świecie - otwarła nowy zakł...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę