EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Rekompensaty dla drobiarzy

14 grudnia 2006

Agencja Rynku Rolnego zakończyła przyjmowanie wniosków o rekompensaty dla drobiarzy. Najwięcej złożonych dokumentów dotyczyło wstrzymania hodowli na okres ponad 3 tygodni. Przysługujące wsparcie finansowe zostanie wypłacone najpóźniej do końca marca.

Apetyty na unijne pieniądze były spore. Warunki otrzymania pomocy, jakie postawiła Bruksela – okazały się jednak dla wielu drobiarzy nie do przejścia. Dlatego do Agencji Rynku Rolnego wpłynęło zaledwie 900 wniosków. Głównym powodem był brak możliwości udowodnienia poniesionych strat.

Teraz trwa weryfikacja i ostateczne zatwierdzanie. - Boimy się, że po znaczną część unijnego wsparcia nie będziemy w stanie sięgnąć. – mówi Leszek Kawski z Krajowej Rady Drobiarstwa.

To oznacza, że z dostępnych ponad 60 milionów złotych, do polskich drobiarzy w najlepszym wypadku może trafić niecałe 30. Pierwsze pieniądze mają popłynąć w styczniu.

Radosław Iwański, rzecznik prasowy ARR: - Może nie nastąpi to w pierwszych dniach nowego roku, bo procedury zatwierdzania są skomplikowane ale na pewno wszystkie środki zostaną wypłacone.

O rekompensaty mogli ubiegać się producenci jaj i hodowcy drobiu, którzy w związku z pojawieniem się wirusa ptasiej grypy, ponieśli straty.


POWIĄZANE

Dbając o dietę swojej rodziny zawsze korzystaj z rzetelnych źródeł informacji Te...

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, cyklicznie prezentuje najważniesze wydar...

Jak dowiadujemy się z komunikatu MRiRW wczoraj wieczorem odbyło się spotkanie pr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę