Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Rosyjski zakaz importu drobiu

6 marca 2002

Rosja wprowadza zakaz importu mięsa drobiowego z USA. Nowe restrykcje mają wejść w życie 10 marca, ale już wstrzymano wydawanie zezwoleń na import.

Zakaz importu kurczaków z USA podpisał Michaił Krawczuk, główny inspektor weterynaryjny rosyjskiego ministerstwa rolnictwa. Do końca jednak nie wiadomo, jaka jest rzeczywista przyczyna podjęcia takiej decyzji: dodawanie antybiotyków do pasz czy używanie na amerykańskich fermach środków dezynfekujących zawierających chlor. Podejrzewa się, że zakaz importu może być działaniem odwetowym Moskwy na dodatkowe cła na rosyjską stal eksportowaną do USA.

Stany Zjednoczone są największym dostawcą drobiu do Rosji, do której w zeszłym roku sprzedano 1,32 mln ton białego mięsa. Amerykański drób jest niezwykle popularny na rosyjskim rynku, głównie ze względu na niską cenę. Pokrywa blisko dwie trzecie całej rosyjskiej konsumpcji.

Znawcy tematu uważają, że rosyjski zakaz to niebezpieczny krok, który może zainicjować wojnę handlową. Jak twierdzi Chris Weafer, szef badań w moskiewskim domu brokerskim Troika Dialog – to całkowicie wygląda na posunięcie odwetowe, którego następstwa mogą wymknąć się z rąk. 

MC, za Prawem i Gospodarką

POWIĄZANE

„Kulawi władcy” to cykl pięciu filmów dokumentalnych zrealizowanych przez Warsaw...

Według doniesień ukraińskich mediów Korporacja Rolnicza Krupetsk buduje nową fer...

Stany Zjednoczone i Indie próbują rozwiązać spór handlowy dotyczący drobiu toczą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę