informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

80 proc. mleka przerabia się w mleczarniach o standardach UE

9 grudnia 2003

80 proc. polskiego mleka przerabiane jest w mleczarniach, które w niczym nie ustępują standardem mleczarniom w krajach Unii Europejskiej - powiedział w poniedziałek w Łodzi minister rolnictwa i rozwoju wsi Wojciech Olejniczak.

Dodał jednocześnie, że kilkadziesiąt małych zakładów w Polsce, które będą chciały produkować mleko na rynki zewnętrzne, "musi jeszcze sporo zrobić, aby poprawić swoją sytuację".

"Jednak dobrze by było, gdyby te spółdzielnie chciały połączyć się z silniejszymi spółdzielniami mleczarskimi. Silny podmiot zawsze może więcej zapłacić za mleko. Taka sytuacja powinna też sprzyjać rozwojowi branży" - mówił Olejniczak dziennikarzom.

Minister przypomniał, że rząd podjął decyzję o kontynuowaniu dopłat do mleka klasy ekstra w 2004 roku w wysokości 7 groszy za litr. Dodał również, że wynegocjowana w Kopenhadze kwota mleka sprzedawanego w hurcie jest większa o ponad 1 mld litrów niż aktualny skup.

Według Agencji Rynku Rolnego, aktualnie skup mleka wynosi 7,5 mln ton.

"Do końca grudnia ta rezerwa ma być rozdysponowana wśród rolników. Ten miliard litrów pozwala na to, aby przez kilka lat każdy, kto chce produkować więcej mleka, mógł je produkować bez ograniczeń" - powiedział.

Olejniczak przyjechał do Łodzi na spotkanie z producentami mleka z województwa łódzkiego.


POWIĄZANE

Jako społeczeństwo rozwijające się dopiero od niedawna poczuliśmy konieczność db...

GMO (organizmy modyfikowane genetycznie) - powstają sztucznie na skutek wprowadz...

Celem standardu Polskiej Izby Mleka  (PIM) „Bez GMO”  jest promocja najlepszych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę