Audit w Mlekovicie

11 kwietnia 2008
W dniach 27-29 marca 2008 roku odbył się w SM MLEKOVTA audit Zintegrowanego Systemu Zarządzania: Bezpieczeństwa Zdrowotnego Żywności ISO 22000 (HACCP), Zarządzania Jakością ISO 9001 i Zarządzania Środowiskowego ISO 14001  przeprowadzony przez zespół auditorów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.
            MLEKOVITA  w ubiegłym roku jako jedna z pierwszych zakładów mleczarskich w Polsce certyfikowała system bezpieczeństwa żywności według najnowszej międzynarodowej normy ISO 22000 „Systemy zarządzania bezpieczeństwem żywności - Wymagania dla wszystkich organizacji łańcucha żywnościowego”. Norma opiera się na wymaganiach systemu zarządzania jakością według normy ISO 9001:2000 oraz łączy wymagania systemu HACCP i Dobrych Praktyk Produkcyjnych, Higienicznych, Dystrybucyjnych itp.  Norma ISO 22000 ma charakter dynamiczny i ukierunkowana jest na ciągłe doskonalenie poprzez stałą samoocenę. Celem  normy jest dostarczenie bezpiecznego wyrobu gotowego dla konsumentów.
           Aditorzy PCBC na uroczystym zakończeniu złożyli Prezesowi Zarządu Dariuszowi Sapińskiemu gratulacje odnośnie skuteczności funkcjonowania zintegrowanego systemu zarządzania, który  ulega ciągłemu doskonaleniu. Auditorzy zaobserwowali postęp i duże zaangażowanie personelu w utrzymaniu funkcjonowania systemu i ciągłe doskonalenie oraz prowadzenie działalności w sposób przyjazny środowisku, przy respektowaniu wymagań prawnych i technicznych.
          MLEKOVITA dąży, aby dać Konsumentom jej wyrobów coś więcej niż zaspokojenie tylko ich potrzeb - wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom dlatego wprowadziła na rynek w 2007 roku nowe produkty, m.in.: sery w plastrach  Sokół, Gouda, Edamski w wygodnym, nowoczesnym opakowaniu -sztywna tacka o masie 150g typu otwórz-zamknij oraz  nowe smaki jogurtu probiotycznego z linii Polskie Kawa z guaraną oraz jabłko z miętą a także  Kefir z linii Freskovita.  Wprowadzone produkty zyskały uznanie na rynku i zostały uhonorowane licznymi nagrodami: Ser Sokół został odznaczony certyfikatem Polski Produkt Światowy, a jogurty z linii Polskie, zostały laureatem programu Produkt Roku-wybór Konsumentów, otrzymały także Medal Europejski  oraz tytuł SMAK Doskonały podczas konsumenckich testów produktów.  Ponadto w SM MLEKOVITA uruchomiono nową linię do produkcji masła oraz serów plasterkowanych.  
         Zintegrowany System Zarządzania jest zorientowany na procesy biznesowe                           oraz ukierunkowany na zaspokajanie potrzeb Klienta co sprawia, że jest jeszcze większym gwarantem jakości wyrobów produkowanych przez SM MLEKOVITA. Utrzymanie                            i doskonalenie funkcjonowania zintegrowanego systemu zarządzania wymaga ciągłej pracy wszystkich pracowników. Praca ta przynosi wymierne korzyści, zarówno ekonomiczne jak                      i ekologiczne, które są efektem oszczędnej gospodarki surowcami, optymalizacji procesów                   i zdolności końcowych produktów do recyklingu.
          Polityka jakości i środowiskowa dotrzymuje kroku rozwojowi firmy. Uwzględnia całościowe potrzeby zakładu, pozwala wyeliminować te działania firmy, które są dla niej niepotrzebne, gwarantuje jednolitą i powtarzalną jakość wyrobów.
MLEKOVITA jako najbardziej medialna firma mleczarska została również uhonorowana przez Polski Klub Biznesu tytułem Firma Roku 2007 za innowacyjność działania, wysoką jakość produktów mlecznych i skuteczność w umacnianiu pozycji na rynku.  MLEKOVITA Posiadając certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania jest pewnym i wiarygodnym partnerem na unijnym i światowym rynku.

POWIĄZANE

Stanowisko Związku Polskich Przetwórców Mleka w sprawie potencjalnych ograniczeń...

19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej- już wkrótce Z danych Mini...

Producenci opakowań szklanych i handel wspólnie apelują o wyłączenie butelek szk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę