CTR_80917

Droższe mleko

26 listopada 2003

Ponad 90 groszy za litr mleka w klasie ekstra otrzymują producenci z kujawsko-pomorskiego. Wzrost cen jest większy niż się spodziewano. Wszystko z powodu braku surowca. W spółdzielniach mówią nawet o "głodzie" mleka

Mleczarnie podwyższyły w tym regionie ceny w listopadzie od 5 do 8 groszy za litr. Jesienią ceny mleka zawsze rosną ale w tym roku podwyżki były dużo większe.

Nie tylko żeśmy się zrównali z ceną roku ubiegłego ale nawet teraz jest wyższa około 5% – powiedział Ryszard Maciejewski - prezes Spółdzielni Mleczarskiej "Osowa" w Bydgoszczy.

Spółdzielnie walczą o dostawców ceną, a trudną sytuację na rynku mleka określają dwoma słowami: "Brak mleka". Wzrost cen mleka w skupie ma również wpływ na cenę nabiału w sklepach. Zdrożało masło i sery. Na tym jednak nie koniec.

W okresie przedświątecznym to będzie miało wpływ na następne podwyżki cen wyrobów – stwierdził Tadeusz Walczak - prezes Toruńskiej Spółdzielni Mleczarskiej.

Mleczarnie twierdzą, że wzrost cen skupu mleka może mieć jeszcze jedną przyczynę - producenci inwestują aby otrzymać atest weterynaryjny. Naciskają więc na spółdzielnie, aby w cenie mleka zrekompensować poniesione koszty.


POWIĄZANE

Jedząc kanapkę z kremowymi serami topionymi, konsumenci coraz częściej zastanawi...

Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa (CETA) to najbardziej ambitne i postępowe...

Kolejny produkt od SM MLEKPOL z prestiżowym tytułem.


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę