aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

IV Forum ekspertów i producentów mleka

17 lutego 2015
Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek i Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW 26 lutego  organizują IV Ogólnopolskie Forum Ekspertów i Hodowców Bydła Mlecznego  „Zdrowa Krowa”. Tegoroczna konferencja będzie poświęcona będzie w dużej mierze roli i znaczeniu spółdzielczości w Polsce. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10: 00 na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW, ul. Ciszewskiego 8, Warszawa.  Udział jest bezpłatny.

Forum „Zdrowa Krowa” to platforma wymiany wiedzy i doświadczenia pomiędzy ekspertami
i hodowcami. Uczestnicy IV edycji zapoznają się z ekonomicznymi i organizacyjnymi aspektami funkcjonowania gospodarstw.  To niezwykle istotne w obecnej sytuacji rynkowej, w przededniu zniesienia kwot mlecznych i wobec braku przesłanek pozwalających wierzyć w zniesienie rosyjskiego embarga po roku jego obowiązywania.

Ważnym punktem programu będzie debata na temat roli i znaczenia spółdzielczości w Polsce. To dominująca w Polsce forma własności w branży mleczarskiej. Lata 2014-2015 mogą okazać się dla niej bardzo poważnym sprawdzianem – zarówno efektywności ekonomicznej, jak i trwałości tworzonych wewnątrz spółdzielni więzi społecznych. Na konferencji nie zabraknie również tematów poświęconych najnowszym doświadczeniom ze stosowania programu profilaktycznego z użyciem szczepionek w kierunku IBR i BVD.

„Zdrowa krowa” jest pierwszym w Polsce programem skierowanym do producentów mleka i hodowców bydła mlecznego. Jego głównym założeniem jest poprawa stanu zdrowia zwierząt, polepszanie ekonomiki produkcji, podnoszenie kwalifikacji rolników oraz upowszechnianie najnowszych osiągnięć naukowych w zakresie produkcji mleka. Pomysłodawca akcji – Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego wspierana jest naukowo przez Państwowy  Instytut Weterynaryjny Państwowy Instytut Badawczy w Puławach oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. IV OGÓLNOPOLSKIE FORUM EKSPERTÓW I HODOWCÓW BYDŁA MLECZNEGO ZDROWA KROWA

POWIĄZANE

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii "Lowe Krowe"! Poprzednie edycje...

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę