informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Kara spadła z 56 gr do 39 gr za kilogram przekroczenia w produkcji mleka

27 października 2006

Podmioty skupujące mleko (spółdzielnie mleczarskie) przed 31 października otrzymają od Agencji Rynku Rolnego nowe informacje o wysokości obniżonych kar za przekroczenia limitów produkcji mleka w roku kwotowym 2005/2006. Będzie to podstawa dla nich do rozliczenia się z pobranych od rolników kar i zwrócenia im nadmiernie pobranych pieniędzy. Do końca miesiąca podmioty skupujące powinny rozliczyć z ARR.
Działania podjęte przez ARR są zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami. ARR już od dawna informowała, że koniec października będzie bardzo gorący na rynku kwot mlecznych, że właśnie wtedy zapadnie dużo decyzji, a kary za nadprodukcję na pewno zostaną obniżone – co ma miejsce.
Jutro (28.10.2006) w dzienniku urzędowym Komisji Europejskiej zostanie opublikowane korzystne dla Polski rozporządzenie, które zamienia nam niewykorzystane limity produkcji mleka. Dostawcy bezpośredni, czyli tacy producenci, którzy wprowadzają mleko i jego przetwory bezpośrednio na rynek nie wykorzystywali limitów produkcji, a kwoty mleczne pozostawały w rezerwie mlecznej i nie były dostępne. Po zamianie trafią one w ręce tych rolników, którzy sprzedają mleko do spółdzielni mleczarskich (podmiotów skupujących). Decyzja Komisji Europejskiej sprawiła, że ci producenci mleka, którzy przekroczyli w ub. roku kwotowym swoje limity produkcji zapłacą niższe kary za ich przekroczenie. Kara spadła z 56 gr do 39 gr za kilogram przekroczenia.
Wg danych Komisji Europejskiej kary za nadprodukcję sięgną we Wspólnocie ponad 350 mln EURO. Swoje limity produkcji przekroczyło w sumie 9 krajów (m.in. Włochy, Niemcy i Polska). Najwięcej już od lat płaca włoscy rolnicy, którzy za przekroczenia limitów produkcji mleka zapłacą łącznie ok. 189 mln EURO. Kara dla Polski wynosi 64 mln EURO.


POWIĄZANE

Jako społeczeństwo rozwijające się dopiero od niedawna poczuliśmy konieczność db...

GMO (organizmy modyfikowane genetycznie) - powstają sztucznie na skutek wprowadz...

Celem standardu Polskiej Izby Mleka  (PIM) „Bez GMO”  jest promocja najlepszych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę