Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Limity produkcji mleka z rezerwy mlecznej

1 lipca 2005

Od 1 lipca 2005 roku Agencja Rynku Rolnego (ARR) przyjmuje wnioski o dodatkową kwotę produkcji mleka z rezerwy mlecznej. O przyznaniu takiego limitu decyduje kolejność złożonych wniosków.

O dodatkowy przydział kwoty mlecznej może się ubiegać rolnik, który rozwija produkcję mleka i zwiększył jego sprzedaż w stosunku do przyznanego limitu na koniec poprzedniego roku kwotowego, tj. na koniec marca 2005 roku.

Zwiększenie sprzedaży mleka lub przetworów mlecznych musi wynieść przynajmniej 5 tys. kilogramów. Wnioski o przyznanie dodatkowego limitu przyjmują oddziały terenowe ARR. Zasady rozdziału rezerwy mlecznej reguluje ustawa o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych, którą realizuje ARR.

Agencja Rynku Rolnego obecnie bilansuje pierwszy rok kwotowy w Polsce. Do 15 lipca zostanie ustalony stopień wykorzystania limitów produkcji mleka przez rolników w Polsce w pierwszym roku kwotowym, czyli od 1 kwietnia 2004 do 31 marca 2005 r. Informacja ta będzie przekazana następnie do resortu rolnictwa. Wtedy też zostanie ogłoszone, jaka ilość mleka znajduje się w rezerwie mlecznej.

Do rezerwy mlecznej wraca ta ilość mleka, które nie zostało zagospodarowane przez producentów. Zgodnie z ustawą o regulacji rynku mleka producenci muszą wykorzystać co najmniej 70% przyznanej im kwoty. Poza tym „rezerwa mleczna” jest zasilana z dokonywanych transferów kwot, poprzez 5% potrącenia kwoty mlecznej podczas jej sprzedaży innemu producentowi. Są także tacy producenci, którzy mimo posiadanych kwot mlecznych nie podjęli produkcji w pierwszym roku kwotowym.


POWIĄZANE

Od początku roku Grupa Polmlek promuje produkty certyfikowane znakiem europejski...

Mlekpol (SM) został sponsorem 6. edycji programu „Masterchef Junior”, którego em...

Całkowite przychody francuskiej firmy (liczone ze wszystkich działów) spadły z 2...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę