aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Mlekovita - Mleczna potęga

24 lipca 2007
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Działdowie dołączyła do najlepszej mleczarskiej Grupy Kapitałowej. O połączeniu, na zasadzie prawa spółdzielczego zadecydowano 28 czerwca 2007 roku uchwałą nadzwyczajnego walnego zebrania przedstawicieli członków.

Nowo przyłączony zakład zajmuje powierzchnię ok. 1h, skupuje 70 tys. l mleka dziennie i zatrudnia 135 osób.

Po połączeniu firm, nazwa i logo działdowskiej mleczarni ulegną zmianie. Produkowane w Działdowie wyroby mleczarskie opatrzone będą nazwą Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita oddział w Działdowie, oraz logiem MLEKOVITY.

Planowana jest także rozbudowa hurtowni nabiałowej. Sieć dystrybucji obejmie powiat działdowski oraz powiaty sąsiednie.

W zakresie produkcji nastąpi specjalizacja w dziedzinie najlepszych wyrobów, co  przyczyni się do zwiększenia dochodowości i rentowności.

 Na przejęciu skorzystają także rolnicy – dostawcy surowca. Gwarancja odbioru mleka  oraz  stabilne ceny to pewność bytu dla nich i ich rodzin. 

Mlekovita to najlepsza firma z branży mleczarskiej (I miejsce w Rankingu Zakładów Mleczarskich dwutygodnika AgroTrendy z 2006 r.) i największy polski eksporter (Ranking Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich z 2006 r.). Jest największą mleczarską grupą kapitałową w kraju ze 100 % kapitałem polskim. Produkty z logo MLEKOVITY zdobyły zaufanie i uznanie konsumentów krajowych i zagranicznych. Najwyższej jakości wyroby oraz najnowocześniejszy park maszynowy to najważniejsze atuty firmy.

Grupę Kapitałową MLEKOVITA tworzą obecnie zakłady zajmujące się przetwórstwem i dystrybucją wyrobów mleczarskich: macierzysty w Wysokiem Mazowieckiem, a także w Bielsku Podlaskim, Morągu, Zakopanem, Lubawie i Działdowie oraz magazyny dystrybucyjne w Pieniężnie, Chrzanowie, Kluczborku, Kowalewie Pomorskim, Piasecznie, Białymstoku, Jadownikach i Goręczynie.

MLEKOVITA jako jedyna firma na rynku polskim została uhonorowana prestiżową nagrodą - LIDER POLSKIEGO EKSPORTU w konkursie Wybitny Polski Eksporter organizowanym przez redakcję tygodnika Rynki Zagraniczne. Firma uplasowała się także na wysokiej 14 pozycji wśród 250-ciu najcenniejszych polskich marek w rankingu "Marka 2006" przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Marka MLEKOVITA to obietnica stabilności, gwarancja jakości i powszechnej dostępności produktów, to przede wszystkim satysfakcja i spełnienie oczekiwań konsumenta poprzez stałe udoskonalanie i wprowadzanie innowacji, to także pełna identyfikowalność produktu i jego cech.  

Pasmo sukcesów MLEKOVITA osiągnęła dzięki skutecznemu zarządzaniu Dariusza Sapińskiego Prezesa Zarządu Grupy Kapitałowej MLEKOVITA, którego Polski Klub Biznesu uhonorował tytułem Businessmana Roku 2005 za zbudowanie potęgi MLEKOVITY, największej mleczarskiej grupy kapitałowej i wybitny wkład w rozwój polskiego mleczarstwa.


POWIĄZANE

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj.  Spółdzielczą ...

W 100% gospodarstw dostarczających mleko na potrzeby produkcji produktów mleczny...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę