MLEKOVITA – Wybitnym Polskim Eksporterem

22 maja 2007
SM MLEKOVITA została uhonorowana prestiżowym tytułem Wybitny Polski Eksporter w X jubileuszowej edycji konkursu WYBITNY POLSKI EKSPORTER zorganizowanego przez redakcję tygodnika Rynki Zagraniczne.

MLEKOVITA - najlepsza firma branży mleczarskiej otrzymała nagrodę specjalną za wybitny wkład w rozwój polskiego eksportu. Redakcja wyróżniła tytułem wybitny polski eksporter firmy, które odniosły znaczące sukcesy eksportowe w 2006 roku. Na znalezienie się w gronie największych polskich eksporterów pozwoliły MLEKOVICIE przychody z eksportu wypracowane w 2006 roku na poziomie 336 935 tys. zł.
Honorowy patronat nad X edycją konkursu WYBITNY POLSKI EKSPORTER objął Prezes Rady Ministrów RP Jarosław Kaczyński.
MLEKOVITA to największy eksporter wyrobów mleczarskich i zdobywca prestiżowych nagród. Jest największą mleczarską grupą kapitałową w kraju ze 100% kapitałem polskim. Produkty z logo MLEKOVITA zdobyły zaufanie i uznanie zarówno konsumentów krajowych jak i zagranicznych. Znaczna część produkcji trafia na eksport, główne rynki zbytu to: państwa Unii Europejskiej, USA, Kanada, północna Afryka, Azja środkowo-wschodnia, Japonia. 

Spółdzielnia od roku 1998 ma pozwolenie na eksport swoich wyrobów do państw UE i uzyskała je jako jeden z pierwszych zakładów mleczarskich w Polsce. MLEKOVITA posiada uprawnienia na eksport wszystkich produktów, i eksportuje je wyłącznie pod własnym brandem. Ponadto trzy zakłady z grupy MLEKOVITA: w Wysokiem Mazowieckiem, Bielsku Podlaskim i Morągu otrzymały od rosyjskich służb weterynaryjnych certyfikaty uprawniające do eksportu wyrobów na rynek rosyjski.

SM MLEKOVITA jako jedyna firma na rynku polskim w ubiegłym roku otrzymała tytuł Wybitnego Polskiego Eksportera i nagrodę specjalną – LIDER POLSKIEGO EKSPORTU. 

 

POWIĄZANE

Polska Izba Mleka zwróciła się z oficjalnym pismem do Henryka Kowalczyka- V-ce P...

Warto świadomie wybierać produkty żywnościowe. Sięgając po polskie artykuły mlec...

Ranking Spółdzielni Mleczarskich organizowany jest od 2007 roku. W tym roku zest...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę