Advertisement

Mlekovita ze złotym medalem

22 września 2006

Grupa Kapitałowa MLEKOVITA zdobyła największe wyróżnienie na tegorocznej Polagrze. Jogurt POLSKI pomarańcza z melisą uhonorowany został Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ten pyszny, owocowy jogurt nagrodzony został za nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wysoki poziom jakości. Obok jogurtu wiśnia z żeńszeniem i różowy grejpfrut z zieloną herbatą należy do grupy jogurtów funkcjonalnych. W swoim składzie oprócz naturalnych żywych kultur bakterii jogurtowych zawiera kultury probiotyczne – Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium posiadające właściwości antybakteryjne, zapobiegające zakażeniu przez większość popularnych wirusów i bakterii. Regularne spożywanie jogurtu zawierającego bakterie probiotyczne powoduje zasiedlanie przez te bakterie przewodu pokarmowego człowieka, blokując w ten sposób miejsce dla bakterii i wirusów chorobotwórczych. Stosowanie jogurtu probiotycznego w codziennej diecie zapobiega osteoporozie (przez dostarczanie łatwo przyswajalnego wapnia i fosforu) i anemii (przez ułatwienie wchłaniania żelaza), ułatwia syntezę witamin w organizmie, wspomaga układ odpornościowy, odtruwa organizm z toksyn, pomaga przy zaparciach, wzdęciach, stanach zapalnych jelit oraz hamuje rozwój nowotworów przewodu pokarmowego.

Złoty Medal MTP ma uznaną tradycję i renomę, a w powojennej historii Targów Poznańskich przyznawany jest od 1979 roku i cieszy się dużym uznaniem wystawców krajowych i zagranicznych. Uzyskanie tak ważnego wyróżnienia na targach doceniane jest także wśród profesjonalistów.

MLEKOVITA, firma ze 100 % kapitałem polskim jest największą mleczarską grupą kapitałową w kraju, liderem branży oraz największym polskim eksporterem. Marka MLEKOVITA jest najdroższą marką produktów mleczarskich w kraju oraz najdroższą marką na Podlasiu. Potwierdzeniem mocnej pozycji MLEKOVITY są liczne nagrody i wyróżnienia jakie firma zdobywa od wielu lat w licznych konkursach i rankingach.

zobacz galerię firmy z targów Polagra Food 2006


POWIĄZANE

Trzy samochody osobowe, quady i skutery trafiły do hodowców bydła – dostawców ml...

3 miliony litrów serwatki na dobę, innowacyjne technologie i standardy farmaceut...

Minione 12 miesięcy były dla Spółdzielczej Mleczarni Spomlek czasem wytężonej pr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę