a_konopie_targi_2023
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Mlekovita ze złotym medalem

22 września 2006

Grupa Kapitałowa MLEKOVITA zdobyła największe wyróżnienie na tegorocznej Polagrze. Jogurt POLSKI pomarańcza z melisą uhonorowany został Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ten pyszny, owocowy jogurt nagrodzony został za nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wysoki poziom jakości. Obok jogurtu wiśnia z żeńszeniem i różowy grejpfrut z zieloną herbatą należy do grupy jogurtów funkcjonalnych. W swoim składzie oprócz naturalnych żywych kultur bakterii jogurtowych zawiera kultury probiotyczne – Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium posiadające właściwości antybakteryjne, zapobiegające zakażeniu przez większość popularnych wirusów i bakterii. Regularne spożywanie jogurtu zawierającego bakterie probiotyczne powoduje zasiedlanie przez te bakterie przewodu pokarmowego człowieka, blokując w ten sposób miejsce dla bakterii i wirusów chorobotwórczych. Stosowanie jogurtu probiotycznego w codziennej diecie zapobiega osteoporozie (przez dostarczanie łatwo przyswajalnego wapnia i fosforu) i anemii (przez ułatwienie wchłaniania żelaza), ułatwia syntezę witamin w organizmie, wspomaga układ odpornościowy, odtruwa organizm z toksyn, pomaga przy zaparciach, wzdęciach, stanach zapalnych jelit oraz hamuje rozwój nowotworów przewodu pokarmowego.

Złoty Medal MTP ma uznaną tradycję i renomę, a w powojennej historii Targów Poznańskich przyznawany jest od 1979 roku i cieszy się dużym uznaniem wystawców krajowych i zagranicznych. Uzyskanie tak ważnego wyróżnienia na targach doceniane jest także wśród profesjonalistów.

MLEKOVITA, firma ze 100 % kapitałem polskim jest największą mleczarską grupą kapitałową w kraju, liderem branży oraz największym polskim eksporterem. Marka MLEKOVITA jest najdroższą marką produktów mleczarskich w kraju oraz najdroższą marką na Podlasiu. Potwierdzeniem mocnej pozycji MLEKOVITY są liczne nagrody i wyróżnienia jakie firma zdobywa od wielu lat w licznych konkursach i rankingach.

zobacz galerię firmy z targów Polagra Food 2006


POWIĄZANE

Powodów, by podczas zakupów sięgać po polskie produkty mleczne, jest wiele. Naji...

OSM Piątnica rozpoczyna kampanię reklamową swoich śmietan: 18% i 30%. Celem jest...

W dniach 20-24 lutego 2023 odbywają się największe i najważniejsze na świecie wy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę