Mlekpol 148 na Liście 500

20 kwietnia 2005

MLEKPOL znajduje się w gronie największych firm w Polsce – na liście 500 Rzeczpospolitej grajewska spółdzielnia mleczarska plasuje się na 148 pozycji. Jest to awans o 43 miejsca w porównaniu z ubiegłoroczną listą (191).

Jest to siódme zestawienie największych firm przygotowane przez dziennik “Rzeczpospolita”. Stworzone ono zostało w oparciu o wyniki finansowe przedsiębiorstw za 2004 rok. Wskazują, że ponad połowa firm zanotowało wzrost przychodów o więcej niż 10% - podaje Rzeczpospolita. Wśród takich firm jest grajewski MLEKPOL, który w ubiegłym roku zanotował ponad 49 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży.

Zdecydowana większość przedsiębiorstw z “Listy 500” wypracowała w ubiegłym roku zyski. “Rzeczpospolita” szacuje, że o prawie 20% wzrosła wartość firm z listy – przekracza obecnie 600 mld zł. , co stanowi 2/3 produktu krajowego brutto. Ważną tendencja, którą ujawnia tegoroczna lista jest zahamowanie ekspansji zagranicznych firm – podaje Rzeczpospolita.


SM MLEKPOL to niekwestionowany lider w branży mleczarskiej w kraju. Gajewska spółdzielnia ma 35% udział w rynku mleka UHT. 30% produkcji stanowi eksport, głównie do krajów Unii Europejskiej. W 2004 roku wartość sprzedaży w Mlekpolu osiągnęła 1 mld. 270 mln zł. Jest producentem m.in. marek “Łaciate”, “Białe” oraz “Milko”.


POWIĄZANE

Stanowisko Związku Polskich Przetwórców Mleka w sprawie potencjalnych ograniczeń...

19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej- już wkrótce Z danych Mini...

Producenci opakowań szklanych i handel wspólnie apelują o wyłączenie butelek szk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę