Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Mlekpol 148 na Liście 500

20 kwietnia 2005

MLEKPOL znajduje się w gronie największych firm w Polsce – na liście 500 Rzeczpospolitej grajewska spółdzielnia mleczarska plasuje się na 148 pozycji. Jest to awans o 43 miejsca w porównaniu z ubiegłoroczną listą (191).

Jest to siódme zestawienie największych firm przygotowane przez dziennik “Rzeczpospolita”. Stworzone ono zostało w oparciu o wyniki finansowe przedsiębiorstw za 2004 rok. Wskazują, że ponad połowa firm zanotowało wzrost przychodów o więcej niż 10% - podaje Rzeczpospolita. Wśród takich firm jest grajewski MLEKPOL, który w ubiegłym roku zanotował ponad 49 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży.

Zdecydowana większość przedsiębiorstw z “Listy 500” wypracowała w ubiegłym roku zyski. “Rzeczpospolita” szacuje, że o prawie 20% wzrosła wartość firm z listy – przekracza obecnie 600 mld zł. , co stanowi 2/3 produktu krajowego brutto. Ważną tendencja, którą ujawnia tegoroczna lista jest zahamowanie ekspansji zagranicznych firm – podaje Rzeczpospolita.


SM MLEKPOL to niekwestionowany lider w branży mleczarskiej w kraju. Gajewska spółdzielnia ma 35% udział w rynku mleka UHT. 30% produkcji stanowi eksport, głównie do krajów Unii Europejskiej. W 2004 roku wartość sprzedaży w Mlekpolu osiągnęła 1 mld. 270 mln zł. Jest producentem m.in. marek “Łaciate”, “Białe” oraz “Milko”.


POWIĄZANE

Od początku roku Grupa Polmlek promuje produkty certyfikowane znakiem europejski...

Mlekpol (SM) został sponsorem 6. edycji programu „Masterchef Junior”, którego em...

Całkowite przychody francuskiej firmy (liczone ze wszystkich działów) spadły z 2...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę